پنتاگون: همچنان در حال بررسی واکنش به حمله به نیروهای‌مان در عراق هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون شامگاه چهارشنبه 18مارس 2020 اعلام کرد، همچنان در حال بررسی نحوه واکنش به هر گونه حمله‌ای است که نیروهای آمریکایی در عراق را هدف قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز جاناتان هوفمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری گفت:« حق دفاع از خود را برای خودمان محفوظ میداریم و کماکان در حال بررسی نحوه واکنش به هر گونه حمله‌ای هستیم که نیروهای آمریکایی را در هر جایی از جهان هدف قرار می‌دهد».

این اظهارات سخنگوی پنتاگون چند روز پس از آن مطرح می‌شود که 3 تن از سربازان آمریکایی در حمله‌ای راکتی به پایگاهی نظامی در شمال بغداد پایتخت عراق مجروح شدند.

در پی حمله راکتی روز شنبه به پایگاه نظامی محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در شمال بغداد که منجر به مجروح شدن 3 سرباز آمریکایی و تعدادی از سربازان عراقی شد نگرانی از بالا گرفتن تنش‌ها افزایش یافته است.

وزارت دفاع آمریکا شامگاه شنبه در اشاره به دومین حمله به پایگاه التاجی در اواخر هفته گذشته ضمن تاکید مجدد این که حمله به نیروهای ارتش آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند، افزود که مجازات ناگزیر در راه است.

جاناتان هوفمن سخنگوی پنتاگون، ضمن پرهیز از هر گونه گمانه زنی درباره واکنش احتمالی کشورش به این حملات در بیانیه‌ای با استناد به هشدار هفته گذشته مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت:«امکان نداره که حمله کنید و افرادی از ارتش آمریکا را مورد اصابت قرار دهید و از صحنه فرار کنید آنها را مجازات خواهیم کرد».

او گفت که نیروهای امنیتی عراق در این زمینه دستگیری‌هایی انجام داده‌اند. او همچنین گفت که ایالات متحده آمریکا در روند تحقیقات درباره این حمله که در کمتر از یک هفته، دومین حمله به پایگاه التاجی در شمال بغداد است، کمک می‌کند.

این مقام پنتاگون همچنین ضمن تایید زخمی شدن آمریکایی‌ها در این حمله موشکی، توضیح داد که حال 2 تن از 3 سرباز آمریکایی زحمی شده در جدیدترین حمله راکتی در عراق خطرناک است و در بیمارستانی نظامی در بغداد معالجه می‌شوند.

شایان ذکر است که پایگاه التاجی در شمال بغداد بار دیگر با 30 راکت کاتیوشا هدف حمله قرار گرفت.

وزارت دفاع عراق نیز ضمن تایید مجروح شدن چند سرباز عراقی در این حمله، حال بعضی از آنها را وخیم گزارش کرد.

حملات راکتی اخیر مقرهای استقرار نیروهای ائتلاف بین‌المللی و باندهای پرواز هواپیماها که مورد استفاده نیروهای عراقی است را هدف قرار داد و بنا به اعلام ارتش عراق این حملات راکتی از منطقه الراشدیه واقع در نزدیکی پایگاه التاجی و به وسیله سکوهای پرتابی که در داخل یک پارکینک جاسازی شدهاند پرتاب شدهاند که در رابطه با این پرونده مالک این پارکینک نیز دستگیر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید