با گسترش شیوع کرونا فعالیت‌های اجتماعی در تعدادی از کشورهای عربی تعطیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در چارچوب اقدامات پیشگیرانه‌ای در برخی از کشورهای عربی برای متوقف کردن انتشار ویروس جدید کرونا (COVID-19)، فعالیت‌های اجتماعی در برخی دیگر از کشورهای عربی با اعلام وضعیت‌های فوق العاده، تدابیر شدید و وضع مقررات رفت آمد، متوقف شد.

در همین راستا طرح مبارزه با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه در امان پایتخت پادشاهی اردن از صبح روز پنجشنبه 19مارس 2020 به مورد اجرا گذاشته شد.

نیروهای مسلح پادشاهی اردن چهارشنبه اعلام کرده بود که امان پایتخت و تمامی استان‌های این کشور را بسته و در آنها مقررات منع رفت و آمد را از ابتدای روز پنجشنبه 19 مارس تا اطلاع ثانوی به مورد اجرا خواهند گذاشت.

نیروهای مسلح پادشاهی اردن همچنین تاکید کردند، در راستای مقررات و وضعیت فوق العاده جدید تنها به موارد بسیار ضروری به افراد اجازه رفت و آمد در این مناطق را خواهند داد.

نیروهای مسلح اردن اعلام کردند تنها به دارندگان مجوز از طرف‌های ذیربط مورد اعتماد و دستگاههای امنیتی و بنا به طبیعت کاری اجازه جابجایی را خواهند داد.

همچنین با هدف ادامه زندگی روزمره شهروندان از آنها خواسته شده تا ضمن دنبال کردن تعلیمات از تمامی توصیه‌ها در اوقات مختلف پیروی کنند.

وضعیت جدید و تصمیم به بستن مناطق مختلف در اردن با فعال‌سازی قانون دفاع برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اتخاذ شده است.

این در حالی است که در لبنان و در چارچوب اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه‌ای در این کشور تمامی مسافرت‌های هوایی و دریایی متوقف و مرزهای زمینی این کشور برای مقابله با کرونا بسته شد.

در چارچوب تصمیم دولت لبنان برای متوقف کردن شیوع ویروس کرونا، فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری لبنان نیز از نیمه شب چهارشنبه با به زمین نشستن آخرین پرواز بسته اعلام شد.

در سودان نیز مقامات این کشور از باز بودن 48 ساعته فرودگاه خارطوم از روز پنجشنبه تا شنبه و تنها برای پذیرش شهروندان سودانی که در خارج از مرزهای این کشور گیر افتاده‌اند خبر دادند.

همچنین در چارچوب این مهلت 48 ساعته تعیین شده به اتباع خارجی در سودان اجازه داده شده تا خاک این کشور را ترک کنند.

طبق این اعلام سودانی‌های مانده در خارج و کسانی که اقدامات بهداشتی در مورد آنها اتخاذ شده است میتوانند وارد سودان شوند.

در پادشاهی مراکش اعلام شد، روزهای آینده شاهد اقدامات قاطعانه‌ای برای مقابله با ویروس جدید کرونا خواهد بود و در این راستا از شهروندان این کشور خواسته شد تا در خانه‌هایشان بمانند و جز در مواقع بسیار ضروری از خانه‌هایشان بیرون نروند.

از سویی وزیر بهداشت پادشاهی مغرب اعلام کرد که 44 بیمارستان در این کشور برای پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا اختصاص داده شده است و 32 مرکز درمانگاهی خدمات تخصصی و مشاوره‌های بهداشتی را به شهروندان ارائه می‌دهند.

شامگاه چهارشنبه پادشاهی مغرب اعلام کرد که با تشخیص 5 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 54 مورد افزایش یافته است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید