آزادسازی مناطقی استراتژیک در البیضا و اسارت ده‌ها شبه‌نظامی حوثی به دست ارتش یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتوانه نیروهای مقاومت مردمی این کشور روز چهارشنبه حمله گسترده‌ای را بر مواضع شبه نظامیان کودتاگر حوثی آغاز کردند که در این حمله نیروهای ارتش ملی این کشور توانستند مناطق قسیین، لشعف در شمال استان اجوف در منطقه شرقی این کشور را آزاد کند.

به گزارش منابع نظامی یمن، حمله نیروهای ارتش ملی یمن منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه نظامی حوثی شده است.

مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای از به اسارت درآوردن 40 شبه نظامی حوثی خبر داد.

ارتش ملی یمن در این اطلاعیه گفته است شمار زیادی از شبه نظامیان حوثی در این حمله پس از تحمل تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی از منطقه درگیری پا به فرار گذاشتند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش قبل از فرار حوثی‌ها 6 دستگاه خودروی نظامی و تعدادی خدمه و مقادیر سلاح و مهمات متعلق به شبه نظامیان حوثی را به غنیمت گرفتند.

نیروهای ارتش ملی یمن روز چهارشنبه نیز در عملیاتی مشابه تعدادی از مواضع استراتژیک تحت کنترل شبه نظامیان حوثی در جبهه قانیه در استان البیضاء در مناطق مرکزی این کشور را آزاد کردند.

سرتیپ ژنرال احمد حسین النقح فرمانده تیپ «117 » پیاده نظام، گفت: «نیروهای ارتش ملی موفق به آزادسازی مناطق التباب، السود، المخابی و الخرابه در منطقه السیبل در جبهه قانیه شدند.

او همچنین از فرار دهها حوثی هنگام آغاز عملیات ارتش یمن خبر داد.

طبق این گزارش شبه نظامیان کودتاگر حوثی در واکنش به این شکست ها و برای تلافی تلفات سنگین خود در جبهه‌های جنگ منازل شهروندان در مناطق قانیه نیا در استان البیضاء را هدف قرار دادند که در نتیجه آن دو کودک مجروح کردند.

منابع محلی اعلام كردند كه شبه نظامیان حوثی با گلوله‌های توپ و خمپاره منازل ساكنان منطقه قانه را گلوله باران كردند. این گلوله باران منجر به زخمی شدن این دو كودک و ایجاد خسارت‌ایی به تعدادی از منازل غیرنظامی در این منطقه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید