یونان در راستای مقابله با کرونا؛ نقل و انتقال در اردوگاه‌های پناهنگان را محدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت مهاجرت یونان، روز چهارشنبه 18 مارس 2020، اعلام کرد اقدامات سختگیرانه جدیدی رای برای جابجایی پناهجویان مقیم اردوگاه‌های پناهندگی در جزایر به هدف جلوگیری از شیوع ویروس جدید کورونا به اجرا گذاشته و ساخت اردوگاه‌های بسته جدید برای اسکان پناهندگان را سرعت بخشیده است.

ناتیس میتارشی، وزیر مهاجرت یونان در بیانیه‌ای گفت: «کاهش آمد و شد ساکنان اردوگاه‌های جزایر، از امروز آغاز خواهد شد.»

این وزارتخانه تأکید كرد كه تا سی روز آینده، تردد ساكنان اردوگاه‌ها به تجمع‌های همسایه، محدود خواهد شد که می‌بایست در قالب «گروه‌های كوچك» در فاصله هفت صبح تا هفت بعد از ظهر، صورت بگیرد.

وزارت مهاجرت یونان با بیان اینکه این نقل و انتقالات از طریق وسایل حمل و نقل عمومی خواهد بود که توسط پلیس سازماندهی می‌شود، افزود: «این گروه‌ها می‌توانند ازهر خانواده، یک نفر را شامل شوند.»

در ادامه بیانه آمده است: «موارد مورد نیاز، هر زمان که ممکن باشد، از طریق سفارش تلفنی، تحویل داده خواهند شد.»

به گفته مقامات دست‌‌اندرکار، تیم‌های پزشکی تخصصی به اردوگاه‌ها و مکان‌های مشخص شده برای غربال‌گری موارد ابتلاء به کرونا، اعزام شده‌اند.

وزارت مهاجرت در بیانیه‌ای متعهد گردید كه «بازدید افراد و سازمان‌ها از اردوگاه‌ها را برای حداقل 14 روز، متوقف خواهد کرد و فقط كارمندان مجاز به ورود خواهند بود و همه وارد شوندگان جدید، اجبارا باید درجه حرارت بدنشان، اندازه‌گیری شود.»

یونان محدودیت‌های خود را در زمینه تجارت و تجمع‌های عمومی، بتدریج و با افزایش شمار مرگ و میرها به 5 نفر و موارد ابتلاء به 387 مورد، تشدید کرد.

ده‌ها هزار پناهجو در سرزمین اصلی یونان و جزایر نزدیک ترکیه بسر برده و بیشتر اردوگاه‌ها، مملو از پناهجویان می‌باشند به شکلی از ظرفیت و گنجایش آن‌ها فراتر رفته است.

صدها پناهجوی جدید این ماه پس از اعلام ترکیه مبنی بر عدم ممانعت در برابر تلاش افراد برای رفتن به کشورهای اتحادیه اروپا، به یونان رسیدند که هرج و مرج شدیدی را به مدت روزها در مرز یونان بوجود آورد.

وزارت مهاجرت یونان بلافاصله، دو اردوگاه جدید را در خاک یونان برای جای دادن صدها نفر از تازه واردان، گشود.

تقویت مراکز ویژه مهاجران

وزارت مهاجرت یونان روز چهارشنبه 18 مارس، اعلام كرد كه تلاش‌های خود را برای ایجاد تأسیسات اردوگاه‌های بسته در جزایر، دو برابر خواهد كرد.

وزیر مهاجرت اظهار داشت: ساخت اردوگاه جدید در جزیره ساموس، «تسریع» خواهد شد.

به گفته این وزارت خانه؛ اقدامات در راستای گسترش اردوگاه‌های کوچکتر در جزایر کوس و لروس «بلافاصله»، آغاز خواهد شد.

این وزارتخانه اشاره‌ای به جزایر جزایر لسبوس و خیوس نکرد، که تلاش‌ها برای احداث اردوگاه‌های جدید در آن‌ها در ماه گذشته، منجر به بروز درگیری با اهالی این جزایر شد که روزها ادامه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید