ويديو؛ قربانیان کرونا در بیمارستانی در ایتالیا که با مرگ دست ‌و پنجه نرم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فعالان اینترنتی شامگاه سه شنبه 17 مارس ویدیویی از قربانیان کرونا که در یکی از بیمارستان‌های ایتالیا بستری هستند را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که در آن تصاویر از بیماران کرونایی مشاهده می‌شود که چگونه این بیماران با مرگ دست ‌و پنجه نرم می‌کنند . تصاویر این ویدیو که بسیار غم‌انگیر است متعلق به بیمارانی است که در بیمارستان « Hospital San Marcos» در شهر «زینگونیا» استان «بیرگامو» واقع در شمال ایتالیاست. گفته می‌شود این ویدیو که توسط یکی از پرستاران آن بیمارستان از بیماران کرونایی گرفته شده است، پرستار ناشر ویدیو ابتدا از بیماران و خانواده‌هایشان اجازه گرفت و سپس ویدیو را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. شاید هدف از نشر این ویدیو هشدار به مردم جهان برای جدی گرفتن خطر ویروس کرونا و مراعات توصیه‌های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی بوده است.

این ویدیو که مدت زمان آن کمتر از دو دقیقه است، راهرو منتهی به اتاق‌های اورژانس و موارد شدید در بیمارستان را نشان می‌دهد. بیشتر بیماران ویروس کرونا بستری شده دچار مشکلات تنفسی شدید هستند پزشکان در تلاشند که بیماران را درمان کنند اما تاکنون موفق نشدند زیرا اکثر بیماران بخصوص افراد بالای سن 60 تا 65 قادر به مقاومت در برابر این ویروس قاتل نیستند چون سیستم ایمنی بدن این افراد در مقابل این ویروس بسیار عفونت‌زا ضعیف است.

این دومین ویدئویی است که از داخل بیمارستان‌های ایتالیایی به خارج درز می‌شود و سپس به رسانه های عربی می‌رسد، روز دوشنبه هفته گذشته نیز ویویویی از طریق یک کانال تلویزیونی ایتالیایی منتشر شد که در آن بیماران بستری در بیمارستانی به نام «کریمونا» در شمال ایتالیا را نشان می‌داد. در آن بیمارستان 148 بیمار کرونایی بستری بودند که همه از مشکلات تنفسی رنج می‌بردند.

یکی از کسانی که این ویدیو را مشاهده کرده نوشت، اگر بوها از کلیپ‌های ویدئویی بیرون می‌آمد، شاید بوی مرگ از این ویدیو به مشام ما می‌رسید. این تصاویری از قربانیان کرونا در بیمارستانی در ایتالیا است تصاویری که پیام درد و مشقت انسان‌هایی را نشان می‌دهد که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند این تصاویر ویدیویی ضمیر هزاران انسان‌ را تکان داد و هزاران وجدان‌ را نسبت به هول فاجعه بیدار نمود. ایتالیا دومین کشور مبتلا به ویروس کرونا پس از چین است که کرونا تاکنون جان 2503 نفر در این کشور را گرفته و بیش از 27 هزار نفر را روانه بیمارستان‌ها کرده است علاوه بر این ویروس کرونا مردم این کشور را در خانه‌هایشان محصور و زندانی کرده است .ایتالیا در تلفات انسانی ناشی از ابتلای ویروس کرونا، در رتبه اول جهان قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید