معاون وزیر بهداشت : کرونا در ایران هر یک ساعت سه قربانی می‌گیرد

مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت: شمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایران حدود 75 هزار نفر است.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که در هر یک ساعت، 43 نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند و سه نفر نیز فوت می‌شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، چهارشنبه 18 مارس 2020، ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه گفت: «طبق بررسی‌ها در هر ساعت متاسفانه سه نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در کشور جان خود را از دست می‌دهند که این آمار نیز بسیار نگران‌کننده است».

او با بیان اینکه در هر یک ساعت، 43 نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، حضور در اجتماع و بی‌توجهی به توصیه‌های پزشکان را عامل اصلی در گسترش این بیماری در جامعه عنوان کرد.

حریرچی تاکید کرد که «مردم نباید با حضور در محل‌های پرتجمع، موجبات فوت همشهریان خود را فراهم کنند».

گفتنی است، یک مقام سازمان جهانی بهداشت که اخیرا به ایران سفر کرده، مبتلایان به کرونا در این کشور را پنج برابر آمار اعلام‌ شده توسط وزارت بهداشت ایران دانست.

ریک برنان، مقام مسئول منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران را حدود 75 هزار نفر برآورد کرده است.

او که هفته پیش به ایران سفر کرده بود، دوشنبه 16 مارس، به خبرگزاری رویترز گفت که آزمایش ابتلا به کرونا در ایران مانند برخی از کشورهای پیشرفته در اروپا تنها در موارد شدید انجام گرفته است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت، به همین خاطر شمار واقعی مبتلایان به این ویروس را می‌توان احتمالا پنج برابر آمار رسمی ارزیابی کرد.

حریرچی این سخنان را در حالی عنوان کرده که امروز علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران، از شناسایی 1192 مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ 1135 نفر و همچنین ابتلای 17361 نفر دیگر خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری ایرنا» به نقل از معاون وزیر بهداشت ایران «از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1178 مورد بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به 17361 نفر افزایش یافت».

معاون وزیر بهداشت افزود: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 147 نفر از مبتلایان جدید کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 1135 مورد رسید».

رئیسی تصریح کرد: «خوشبختانه تا کنون 5710 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 بهبود یافته و ترخیص شده‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید