سعودی خواستار برگزاری اجلاس فوق‌العاده سران گروه 20 درباره کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه شنبه 17 مارس 2020 اعلام کرد رياض با درک اهمیت افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با ویروس جدید کرونا (COVID-19)، و در پرتو ریاست امسال این کشور بر گروه 20 در حال اجرای تماس‌هایی مستمر با کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر دنیا است تا اجلاس فوق العاده - مجازی- سران گروه 20، هفته آینده برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) اجلاس سران گروه 20 اقتصاد بزرگ جهان با هدف بررسی راه‌کارهای یکپارچه کردن تلاش‌ها برای مقابله با همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا است زیرا که این بحران بهداشتی جهانی، و همچنین پیامدها، تاثیرات انسانی، اقتصادی و اجتماعی آن به اقدامی جهانی نیاز دارد.

کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد بزرگ جهان همراه با سازمان‌های بین‌المللی اقدامات ضروری برای کاهش آثار همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا را انجام خواهند داد.

سران گروه 20 همچنین سیاست‌های هماهنگ و مورد توافقی را برای کاهش آثار شیوع ابتلا به ویروس کرونا بر مردم و اقتصاد جهان اتخاذ خواهند کرد.

افزون بر این اجلاس گروه بیست شامل تلاش‌های وزرای دارایی، رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو گروه 20 و مسئولان بهداشت، تجارت و امور خارجه این کشورها برای تعیین نیازها و اتخاذ اقدامات لازم در واکنش به این بحران جهانی است.

در همین راستا سعودی در چارچوب ریاست خود بر گروه 20 به هماهنگی و حمایت از تلاشهای بین‌المللی در دو سطح انسانی و اقتصادی برای مقابله با آثار شیوع ابتلا به ویروس کرونا ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید