همزمان با شیوع کرونا در اندونزی: هزاران مسلمان در جشنواره مذهبی گوا جمع شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هزاران زائر مسلمان از سراسر آسیا، بی‌توجه به کرونا، امروز در اندونزی گرد هم آمدند، در حالی که دو هفته پیش، در یک گردهم‌آیی مشابه در مالزی، بیش از 500 نفر به این بیماری مبتلا شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، چهارشنبه 18 مارس 2020، مقامات منطقه‌ای اندونزی گفتند که این رویداد در چهارمین کشور پرجمعیت جهان آغاز شده است.

«مستاری بحران‌الدین»، یکی از برگزارکنندگان، درباره خطر این مراسم در انتشار ویروس به خبرگزاری رویترز گفت: «ما از بیماری و مرگ می‌ترسیم، اما چیز دیگری برای بدن وجود دارد که روح ماست».

آریف‌الدین سنی، یک مقام منطقه‌ای در این باره گفت که سازمان‌دهندگاندرخواست رسمی مقامات برای به تعویق انداختن این گردهمایی را رد کرده بودند.

وی تخمین زد که 8695 نفر برای شرکت در جشنواره مذهبی گوا، در نزدیکی شهر استانی ماکارسار جمع شده‌اند.

آریف‌الدین سنی افزود: «آنها هنوز می‌آیند، کسانی که از تایلند، عربستان، هند و فیلیپین برای شرکت در این جشنواره به اندونزی مسافرت می‌کنند».

یک گردهمایی نیز در مالزی که از 27 فوریه تا اول مارس برگزار شد، 16،000 شرکت‌کننده داشت که حدود دو سوم از 790 مبتلا در مالزی در این گردهمایی به این ویروس دچار شدند.

آمار بیماری کروناویروس تا امروز، در اندونزی 227 نفر مبتلا و 19 نفر فوتی بوده است. این کشور با 260 میلیون نفر جمعیت تا روز سه‌شنبه فقط از 1255 نفر تست کرونا گرفته است. در مقابل، کره جنوبی با جمعیتی بسیار کمتر، روزانه بیش از 15000 تست انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید