رئیس کمیساریای اروپا: ما در ابتدا خطر کرونا را دست کم گرفتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورسولا فون در لاین رئیس کمیساریای اروپا، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه 18 مارس، در روزنامه آلمانی «بیلد» منتشر شد، تأکید کرد که مقامات سیاسی، تهدید ناشی از بیماری پاندمیک کرونا را «دست کم» گرفتند.

فون دره لاین به این روزنامه گفت: «فکر می کنم همه ما که در این زمینه تخصص نداریم، در ابتدا اهمیت کرونا را دست کم گرفتیم؛ اما با گذشت زمان معلوم شد که این ویروس، مدت طولانی ما را درگیر خواهد کرد.»

او افزود: «ما فهمیدیم که تمام این تدابیرکه دو یا سه هفته پیش بسیار تندروانه و شدید به نظر می‌رسیدند، تدابیری بودند که می بایست اجرا می شدند.» بگفته وی، « اروپا در حال حاضر، کانون بحران کرونا است.»

فون در لاین در عین حال ضمن مخالفت با کاربرد واژه «جنگ» علیه ویروس که ماکرون این هفته در سخنان خود، از آن استفاده کرد، گفت: «من شخصاً از اصطلاح جنگ استفاده نمی کنم، اما انگیزه رئیس جمهور فرانسه را درک می کنم زیرا ویروس کرونا یک دشمن نگران کننده است.»

نکته قابل توجه این است که براساس آمار گرفته شده از سوی خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع رسمی تا چهارشنبه 18 مارس، تعداد کشته شدگان در اثر کرونا در جهان، 7994 نفر بوده است.

گفتنی است از ابتدای این شیوع پاندمیک کرونا، 194,199مورد ابتلا در 146 کشور و منطقه ثبت شده است. این ارقام، واقعیت کامل را نشان نمی دهد، زیرا شمار زیادی از کشورها فقط افرادی را که نیاز مبرمی به مراقبت پزشکی دارند ، مورد آزمایش قرار داده اند.

رئیس جمهور فرانسه ماکرون تأکید کرده است که کشورش، اقدامات قاطعی را در راستای محدود کردن گسترش کورونا، انجام خواهد داد.

ماکرون در سخنرانی عصر دوشنبه خود با بیان این مطلب افزود: «ما ارتش را در مناطق شیوع ویروس در فرانسه، مستقر خواهیم کرد.»

وی با بیان اینکه: «دولت تصمیم گرفته، آمد و شد شهروندان، برای مدت زمان 15 روز، محدود گردد تا شیوع کرونا متوقف شود»، تأکید داشت: «ما کسانی را که این بخشنامه را نقض کنند، مجازات خواهیم کرد. آمد و شد غیر ضروری در فرانسه ممنوع شده و ناقضان، مجازات خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size