ارتش آمریکا؛ ابتلای 49 سرباز به کرونا را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پنتاگون روز چهارشنبه 18 مارس 2020 اعلام كرد كه شمار سربازان کرونائی که پاسخ آزمايش آن‌ها مثبت بوده به 49 مورد رسیده، در حالی که تا دیروز، 36 سرباز مبتلا بودند.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای عنوان داشت: علاوه بر سربازان مبتلا به کرونا، 14 غیرنظامی، 19 تن از اعضای خانواده آنها و 7 پیمانکار نیز به این ویروس، آلوده شده‌اند.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایالات‌متحده به 100 مورد رسیده که غالبا از سالمندان هستند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی این روزنامه، شمار کرونائی‌ها در آمریکا از 5000 نفر، فراتر رفته است.

این روزنامه، تمامی مرگ و میرهای ثبت شده در اثر کرونا در ایالات‌متحده را ردیابی کرده و داده‌های تهیه شده از سوی مقامات بهداشتی آمریکا، خانواده‌های قربانیان و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

موارد مرگ و میر، دچاربیماری‌های مزمن بودند که حفظ ایمنی بدن آن‌ها را در مبارزه با ویروس، بسیار دشوار کرد. برخی از موارد مرگ و میر همچنین به دیابت، نارسایی کلیه، فشار خون بالا یا بیماری‌های ریوی مبتلا بودند و تقریباً همه آن‌ها (حدود 85٪) بالای 60 سال داشتند. علاوه بر این، حدود 45٪ از آن‌ها بالای 80 سال داشتند.

مشخص نیست که چگونه برخی از آن‌ها به ویروس آلوده شدند، اما بیش از یک سوم آن‌ها در خانه سالمندان زندگی می‌کردند. همین وضعیت در رابطه با سازمان مراقبت از حیات در مرکز کرکلند در ایالت واشنگتن نیزمشاهده شد زیرا 27 نفر از 120 تن افراد ساکن این مرکز در اثر کرونا فوت کردند که این امر، باعث نگرانی کارشناسان نسبت به گسترش کرونا به بخش‌های بزرگی از داخل آمریکا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید