ویروس همه‌گیر کرونا... راه‌های مواصلاتی اروپا را قطع کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام مجدد سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه بیماری همه‌گیر «کرونا» بدترین بحران بهداشتی در سطح جهان است، بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی که عملا به کانون ویروس کرونا تبدیل شده‌اند، بستن مرزهای خود را آغاز کردند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد آمار جانباختگان بر اثر ویروس کرونا در سراسر جهان را تا روز سه شنبه 17 ماه مارس به 71177 نفر رسیده است.

این رویدادها باعث شد که فرانسه و آلمان به طور موقت مرزهای خود را ببندند و اتحادیه اروپا ممنوعیت سفر 30 روزه میان کشورهای این اتحادیه را پیشنهاد کند.

اورسولا فون دره لان، رئیس کمیساریای اجرایی اتحادیه اروپا، پیشنهاد این اتحادیه را برای اعمال 30 روز ممنوعیت سفر در راستای مهار شیوع کرونا در مورد افرادی اعلام کرد که به دلایل غیر ضروری، وارد کشورهای اتحادیه اروپا می‌شوند.

او این پیشنهاد را در آستانه اجلاس اتحادیه اروپا از طریق لینک ویدئو از راه دور، پیشنهاد کرده و گفت: «من به سران کشورها و دولت‌ها پیشنهاد می‌کنم، محدودیت‌های موقت را در مورد سفر غیر ضروری به اتحادیه اروپا اعمال کنند.»

مسافرت کمتر

رئیس کمیساریای اجرائی اتحادیه اروپا، عصر دوشنبه 16 مارس، در یک پیام ویدئویی افزود: «مسافرت کمتر به معنای اعمال مهار بیشتر ویروس کرونا است.»

او افزود: «افرادی که کارت اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا دارند یا اعضای خانواده شهروندان اروپایی هستند، می توانند از ممنوعیت پیشنهادی، معاف شوند. این ممنوعیت احتمالا در مورد دیپلمات ها و امدادگران بهداشت و حمل و نقل، اعمال نخواهد شد».

شایان ذکر است، پس از اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی از سوی چندین کشور اروپایی به ویژه ایتالیا و اسپانیا و اعمال قرنطینه و محدودیت آمد و شد در کنار چندین اقدام فوق العاده پیشگیرانه شامل از قبیل بستن کافه‌ها و رستوران‌ها و برخی از معروف‌ترین موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری و غیره، پیش بینی می‌شود، آلمان نیز دست به کار همین اقدامات شده و در بستن فروشگاه‌های غیر ضروری، میخانه‌ها، موزه‌ها و بسیاری از دیگر مراکز به دلیل نگرانی از انتشار کرونا، از این کشورها پیروی کند.

دفتر آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز دوشنبه 16 مارس، فهرستی از اقدامات مورد تائید دولت فدرال و کلیه دولت های ایالتی در این کشور را اعلام کرد که مسئولیت پیاده کردن این اقدامات را بر عهده دارند.

برخی از مناطق آلمان قبلاً اعلام کرده‌اند که شماری یا بیشتر این اقدامات را عملیاتی خواهند کرد. از جمله فعالیت های ممنوعه، می توان به تجمع در کلیساها، مساجد، کنیسه‌ها یا سایر اماکن عبادی، اشاره داشت.

در همین راستا، اقامت شبانه در هتل‌ها صرفا «برای اهداف فوری و ضروری و نه به منظور گردشگری»، مجاز خواهد بود.

بر أساس گزارش‌ها، در آلمان بیش از 4800 مورد ابتلاء به کرونا ثبت شده که مشتمل بر 12 مورد مرگ و میر می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید