ماکرون: انتشار ارتش در مناطق کرونازده و بسته‌شدن فضای شینگن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی که جهان در معرض یورش فراگیر ویروس کرونا قرار گرفته، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، تأکید کرد که کشورش، اقدامات قاطعی را برای متوقف کردن شیوع کرونا، انجام خواهد داد.

ماکرون در سخنرانی عصر دوشنبه 16 مارس، با تاکید بر این امر که، «ما ارتش را در مناطق شیوع ویروس در فرانسه، مستقر خواهیم کرد.»، افزود: «فضای شینگن به حالت تعلیق در خواهد آمد و مرزها بسته خواهد شد تا شیوع کرونا متوقف گردد.»

او با بیان اینکه «دولت تصمیم گرفته، آمد و شد شهروندان، برای مدت زمان 15 روز، محدود گردد تا شیوع کرونا متوقف شود»، تأکید داشت: «ما کسانی را که این بخشنامه را نقض کنند، مجازات خواهیم کرد. آمد و شد غیر ضروری در فرانسه ممنوع شده و ناقضان، مجازات خواهند شد.»

ماکرون با بیان اینکه «نقل و انتقال در فرانسه صرفا در موارد ضروری خواهد بود.»، خاطرنشان کرد: ما درحال نبرد با ویروس هستیم و فرانسه به دلیل شیوع کرونا در شرایط سختی بسر می‌برد.»

او اظهار داشت كه «اولویت در توزیع وسایل حفاظت برای پزشكان و تیم‌های پزشکی خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری فرانسه با تشویق شهروندان به نشان‌دادن از خود گذشتگی در راستای متوقف کردن گسترش کرونا، گفت: «هر قدر با هم سریعتر کار کنیم، برنده خواهیم شد. نباید در رویارویی با کرونا، به سمت آشوب برویم.»

رئیس‌جمهوری فرانسه تأکید کرد: «ما هیچ شهروند فرانسوی را بدون منابع مورد نیازش، باقی نمی‌گذاریم. پرداخت آبونمان برق، آب و گاز به دلیل کرونا به حالت تعلیق در خواهد آمد.»

او خاطرنشان کرد، تصمیم بر آن شده است که برگزاری دور دوم انتخابات شهرداری‌ها به دلیل کرونا، به تعویق بیفتد.

یک‌صد هزار پلیس

از سوی دیگر، کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه گفت که کشورش برای اجرای دستورات ماکرون برای مقابله با شیوع کرونا در خصوص مربوط به تدابیر بستن مناطق، 100000 پرسنل پلیس را مستقر خواهد کرد.

کاستانر همچنین تأکید کرد که متخلفان، تا 135 یورو، جریمه پرداخت خواهند کرد.

افزایش ترسناک شمار مرگ و میر

شایان ذکر است، اداره بهداشت و درمان عمومی فرانسه، روز دوشنبه 16 مارس، اعلام کرد که 21 نفر در اثر ابتلاء به کووید 19، جان خود را از دست داده اند. بدین ترتیب مجموع مرگ و میر ناشی از این بیماری در فرانسه به 148 نفر رسید که بیانگر افزایشی در حدود 16٪ است.

این اداره در وب‌سایت خود اعلام كرد كه شمار موارد کرونایی از 5423 مورد در روز یكشنبه 15 مارس به 6633 مورد، افزایش یافته است كه این افزایش، بیش از 20٪ ظرف 24 ساعت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید