سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیرشدن کرونا بدترین بحران بهداشتی جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیدروس ادهانوم مدیر سازمان بهداشت بهداشت جهانی دوشنبه 16 مارس 2020 گفت که ویروس کرونا بیش از آنچه در چین انتشار یافته، در جهان شیوع پیدا کرده است.

مدیر سازمان بهداشت جهانی تعداد مبتلایان و فوتی‌های ثبت شده در جهان را بیش از آن تعداد مواردی دانست که در چین اتفاق افتاده است.

مدیر سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی خبری از تمامی کشورهای جهان خواست تا اقدامات لازم برای شکست روند شیوع بیماری ویروس کرونا را اتخاذ کنند و همچنین خواستار محافظت بیشتر از کودکان، افراد سالمند و زنان باردار شد.

مدیر سازمان بهداشت جهانی همچنین بر ضرورت جدا کردن موارد خفیف ابتلا به کرونا تاکید کرد و گفت « هستند موارد ابتلا به کرونا که هیچ گونه اطلاعی مخصوصا درباره موارد خفیف آنها در دست نداریم».

او در ادامه توضیح داد که کشورهای ضعیف از نظر بهداشتی بیشتر از شیوع کرونا رنج خواهند برد.

ماندن در منزل

علاوه بر این فرانک والتر شتاینمایر رئیس جمهوری آلمان دوشنبه از مردم خواست تا به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا «در منازل خود بمانند» و از ارتباط‌های نزدیک بپرهیزند.

رئیس جمهوری آلمان در پیامی صوتی که در صفحه اینترنتی او منتشر شده است گفت:« در منازلتان بمانید! از تعاملات مستقیم بپرهیزید!».

او افزود: «این اقدامات ضروری است خواهشمندم به آنها احترام بگذارید!»

این در حالی است که 5000 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان تشخیص داده شده است.

از سویی کشور سوئیس نیز با اعلام حالت فوق‌العاده در این کشور تمامی مرزهایش را با کشورهای اطراف آن از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید