تصویری...پزشک مبتلا به کرونا تجربه بیماری خود را در توییتر به اشتراک گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پزشک اسپانیایی پس از ابتلای به ویروس کرونا از طریق تماس با یکی از همکارانش در بیمارستان، تجربه اين بيمارى و مبارزه‌اش با اين ويروس را از طریق شبکه اجتماعى توییتر به اشتراک گذاشت.

ییل تونگ چن، پزشکی که در بیمارستان دانشگاه لاپاز در اسپانیا مشغول کار طبابت بود، پس از ابتلای به ویروس کرونا وضعیت مراحل مبارزه و بهبودی‌ خود از این بیماری را با تصاویری از ریه‌اش در زمان بیماری و پس از بهبودی در حساب توییتری خود، منتشر کرد.

این پزشک طی مدت درمان با نشر تصاویری اشعه ایکس از ریه خود هر روز گزارشی خلاصه شده از سلامتی خود را برای فالورهای خود نقل می کرد.

تونگ چن، پزشک جوان، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت، در روز اول ابتلاب به این بیماری دچار تب و لرز ، گلو درد و سردرد شدید شد در حالی که روز دوم تب بدنش خفیف‌تر شد اما از سرفه و اسهال رنج می‌برد در حالی که روز دوم سردرد او تمام شد.

او افزود، روز سوم وضعیت سلامتی‌اش رو به بهبودی گذاشت اما در عین حال تصاویر اشعه ایكس نشان داد او دچار عفونت ریه شده است.

این پزشک خاطرنشان کرد که ممکن است این بیماری از یکی از همکارانش در بیمارستان که در آن زمان علائم ابتلا به ویروس را نشان نمی داد ، به او منتقل شده است.

این پزشک جوان بهبود یافته از همه کسانی که علائم بیماری را دارند ، خواست تا از ارتباط با دیگران خودداری کنند.

او توضیح داد: «در صورت ناپدید شدن علائم مجدداً آزمایشات را انجام می دهد و اگر نتیجه منفی باشد ، به کار خود در بیمارستان باز می گردد».

آخرین توییتر

این پزشک روز دوشنبه که هشتمین روز ابتلای او به این بیماری است در آخرین توئیت خود با نشر تصویری از ریه‌های خود، تأکید کرد که سرفه او کاهش یافته اما احساس خستگی می کند.

او همچنین با بیان اینکه وضعیت قسمت چپ ریه‌ها بسیار بهتر شده است ، توضیح داد که هنوز احساس تنگی نفس نمی کند وتب هم ندارد و این امر نشان از بهبودی او است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید