ترامپ: نتایج توليد واکسن کرونا امیدوارکننده است اما این تنها آغاز راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا دوشنبه 16 مارس 2020 تاکید کرد که تهيه «واکسن ضد کرونا همچنان در مراحل بالینی است و نتایج آن امیدوار کننده است».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری در کاخ سفید ضمن اشاره به این که شیوع کرونا ممکن است تا ماه ژوئیه یا اوت ادامه یابد»، گفت:« تلاش خواهیم کرد تا ماه هشتم امسال از کرونا خلاص شویم».

ترامپ افزود: «ایالات متحده آمریکا نسبت به اروپا پیشرفته‌تر است و دارای سیاست مقابله با ویروس است.

ترامپ گفت دولتش در نظر دارد تا بعضی از مناطق را قرنطینه کند اما نه الآن.

او تاکید کرد:«تاکنون درباره قرنطینه کامل تصمیمی نگرفتیم و امیدواریم تا این حد نرسیم».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد «ما بر شیوع ویروس کنترل داریم و مرزهایمان را با تمامی کشورهایی که ویروس کرونا در آنها به طور وسیعی شیوع پیدا کرده می‌بندیم».

ترامپ همچنین گفت:« اقدامات ما علیه کرونا ضروری است و در صورت نیاز آن را تعدیل خواهیم کرد».

او همچنین گفت که بازارهای سهام در اثر پیآمدهای شیوع ویروس کرونا ضربه بزرگی دیده است.

احداث بیمارستان‌های موقت

دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد ایالات متحده در صدد است تا بیمارستان‌های موقتی را برای مقابله با ویروس کرونا احداث کند.

ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره احتمال درخواست دولت از ارتش این کشور برای کمک در احداث بیمارستان‌های موقت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت:« بله در صدد هستیم تا این را انجام دهیم».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین توصیه‌های جدیدی را برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا ارائه داد که از جمله آن خودداری از تجمع در مناسبت‌های اجتماعی با بیش از 10 نفر است و ارزیابی میزان ضرورت و نیاز به سفر و رفتن به رستوران‌ها است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، توصیه‌هایی که کار گروه ویژه مبارزه با کرونا ارائه داده است تا مدت 15 روز قابل اجرا است و هدف کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا را دنبال می‌کند.

از سویی ترامپ درباره نتیجه تست تشخیص کرونا که خود او انجام داده گفت:« به کرونا مبتلا نیستم و نتیجه آزمایش این را آشکار کرده است».

ترامپ گفت:« ما در دولت و تمامی کسانی که در اطراف من کار می‌کنند تست تشخیص کرونا انجام دادیم».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد «عملیات تشخیصی بزرگ و بیسابقه‌ای را در مورد همه آمریکایی‌ها انجام داده و آنها را از نظر ابتلا به ویروس کرونا آزمایش خواهیم کرد».

از سویی دولت آمریکا اعلام کرد که یک میلیون دستگاه تست کرونا در تمامی ایالات‌های این کشور وجود دارد و تاکید کرد که نسل بزرگ‌ها را از خطر ابتلا به کرونا محافظت خواهد کرد.

همچنین اعلام کرد که « تعدادی از اشخاص را مورد تجارب واکسن کرونا قرار خواهیم داد و آنها را تا مدت یک سال زیر نظر خواهیم گرفت».

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا

شایان ذکر است که مراکز مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا دوشنبه اعلام کردند تاکنون 3536 فرد به ویروس کرونا مبتلا شدند و از 13 مارس تاکنون 1858 تن به تعداد آنها افزوده شده است. این مراکز همچنین تعداد فوتی‌ها را با 27 مورد افزایش، 68 تن گزار کردند.

جدیدترین آمار 49 مورد مربوط به اشخاصی بودند که از ژاپن و شهر ووهان چین، کانون انتشار ویروس کرونا، به ایالات متحده آمریکا آمده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size