امارات از همه شهروندانش خواست تا به کشورشان بازگردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در راستای برنامه پیشگیری از شیوع کرونا و به تعلیق درآمدن پروازها در تعدادی از کشورهای جهان، وزارت خارجه امارات متحده عربی روز سه شنبه 17 مارس از همه شهروندان خود در خارج از کشور خواست تا به کشور خود بازگردند.

در بیانیه وزارت خارجه امارات آمده است، درخواست بازگشت شهروندان به کشور به دلیل شیوع بی‌سابقه‌ی ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان و در راستای اهمیت دادن دولت امارات متحده به حفظ سلامتی و ایمنی شهروندانش صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری «وام» وزارت خارجه همچنین از دانشجویان و بیماران اماراتی خارج از کشور خواسته است تا از طریق سفارت کشورشان در کشور محل اقامت با هیئت‌های مسئول بورس تحصیلی هماهنگی کنند تا مقدمات بازگشت آنها به کشور صورت بگیرد.

وزارت خارجه امارات همچنین بر اهمیت ارتباط شهروندان این کشور با نزدیکترین نمایندگی‌ دولت امارات یا با مراکز تماس با وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی تاکید کرده و این شماره «80044444» را در بیانیه خود برای تماس شهروندان درج کرده است.

امارات متحده عربی همچنین ایمیلی را شهروندان خود ارائه داده تا از آن موقعیت مکانی خود را به دولتشان اطلاع دهند.

گفتنی است که این ایمیل «www.mofaic.gov.ae»متعلق به سایت وزارت خارجه امارات است که پیشتر برای ارائه کمک‌های اصظراری به شهروندان در خارج بکار می‌رفت.

وزارت بهداشت وپیشگیری و حفاظت از جامعه در امارات روز یکشنبه اعلام کرد، 3 مورد از مبتلایان به ویروس کرونا که در قرنطینه به سر می بردند شفا یافتند. این افراد پس از دریافت مراقبت‌های بهداشتی لازم از زمان بستری در بیمارستان بهبود یافته و پس از آزمایش مجدد آنها مشخص شد که علائم ویروس به طور کامل از وجود آنها خارج شده است.

طبق گزارش وزارت بهداشت این سه نفر 2 تن از آنها بنگلادشی یکی از هند هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید