.
.
.

38 نفر مشکوک به ویروس کرونا از یک بیمارستان ویژه در هرات افغانستان فرار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه (بهداشت) ولایت هرات افغانستان تایید کرد، 38 نفر مشکوک به ویروس کرونا از یک بیمارستان ویژه در شیدایی این ولایت فرار کردند.

تمنا به شبکه طلوع نیوز گفت: « در میان این‌ها تنها یک تن که از ولایت دایکندی است و نتیجه‌ی آزمایش اش مثبت است، وجود دارد».

وی علاوه کرد، این افراد شامل دو زن و 36 مرد می شوند، در حال حاضر 17 نفر در شفاخانه ویژه در ساحه شیدایی ولایت هرات بستری هستند.

در همین حال، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 16 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 21 نفر رسیده است.

این وزارت اضافه کرد، هرات 12 مورد مثبت، سمنگان 3 مورد مثبت، لوگر دو مورد مثبت، کاپیسا، بلخ، دایکندی و بادغیس هر کدام یک مورد مثبت.

از سوی دیگر، سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان، روز یکشنبه 15 مارس طی سخنانی در مجلس نمایندگان این کشور، گفت: تا کنون 10 شهروند افغان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختند و روزانه تا 15 هزار مهاجر افغان از ایران بازگشت می‌کنند که این آمار نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

هم چنان، حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مراسم‌ جشن نوروز، دهقان و مسابقات ورزشی در این کشور را لغو کرد. دولت همچنین تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری افغانستان را برای بیش از یک ماه تعطیل اعلام کرد.

قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم