افزایش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی ایران به دلیل بحران کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قیمت هر دلار آمریکا امروز دوشنبه 16 مارس 2020، در صرافی‌های بانکی از مرز 15 هزار تومان گذشت؛ یورو نیز با جهشی قابل توجه مرز 17 هزار تومان را پشت سر گذاشت.

به گزارش «خبرآنلاین»، امروز هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت 15650 تومان فروخته می‌شود که در قیاس با دیروز افزایشی برابر با 850 تومان را نشان می‌دهد. قیمت خرید دلار از مردم در صرافی های بانکی نیز همچنان 14800 تومان است.

بر این اساس همزمان با افزایش قابل توجه قیمت دلار، هر یورو نیز با رشدی ملموس به 17350 تومان رسید که نسبت به روز کاری قبل افزایشی نزدیک به 650 تومان را نشان می دهد. نرخ خرید یورو نیز در صرافی‌های بانکی برابر با 16700 تومان گزارش شد.

به گفته خبرآنلاین «این رشد بی سابقه از پس سه روز ماندگاری نرخ دار در کانال 14 هزار تومان اتفاق افتاد. افزایش قیمت در حالی رخ می‌دهد که بررسی‌ها نشان می‌دهد مشتری اسکناس ارزی به دلیل شیوع کرونا به حداقل رسیده است.»

گفتنی که سقوط ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی از سال 2017 و در پی خروج ایالات‌متحده آمریکا از توافقنامه هسته‌ای موسوم به برجام آغاز شد، اما طی ماه‌های اخیر این نخستین باری است که ارزش ارزهای خارجی به‌طور جهنده‌‍‌ای در برابر ریال ایران بار دیگر سیر صعودی پیدا می‌کند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید