فرمانده کل سپاه پاسداران: سپاه برای مقابله با کرونا آرایش جنگی گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب، اعلام کرد که سپاه برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، در کنار دانشگاه علوم پزشکی، «آرایش جنگی» گرفته است.

پس از انتقال مسئولیت پرونده کرونا از دولت به نظامیان، توسط علی خامنه‌ای، رهبر ايران، سازمان سپاه در مواجهه با این بحران از ادبیات جنگی استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش سپاه‌نیوز، حسین سلامی، دوشنبه 16 مارس 2020، با حضور در قرارگاه پدافند زیستی و مرکز فرماندهی و کنترل سپاه، از طریق ویدئوکنفرانس، در ارتباط با فرماندهان درباره آخرین وضعیت کرونا گفت: «سپاه برای مقابله با کرونا، در کنار دانشگاه علوم پزشکی، آرایش جنگی گرفته است، بیمارستان بقیه‌الله با بیشترین تخت کرونایی در کشور به مداوای بیماران می‌پردازد و یکی از بزرگترین آزمایشگاه‌های تشخیص ویروسی را در اختیار دارد».

او در ادامه مدعی شد که سپاه پاسداران، کارها را بر اساس گسترش جغرافیایی تطبیق داد و به شرایطی رسیده که امروز برای مهار این پدیده خود را بازیابی کرده و پروتکل‌ها را برای مواجهه با این موضوع به دست آورده‌ است.

سلامی، از افزایش تخت‌های بیمارستان بقیةالله از 30 عدد به 70 عدد خبر داد و اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک به 100 تخت رسانده می‌شود و حدود هزار تخت استراحتگاهی برای بیماران کرونایی که ترخیص شده‌اند نیز در نظر گرفته شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه در بیمارستان بقیةالله تاکنون 6 هزار بیمار پذیرفته شده است، خاطرنشان کرد که 500 بیمار در این بیمارستان بستری می‌شوند.

سلامی از آمادگی 20 بیمارستان ثابت نیروی زمینی سپاه، 9 بیمارستان سیار و همچنین 4 بیمارستان ثابت و 4 بیمارستان سیار نیروی دریایی سپاه و 380 درمانگاه سپاه پاسداران در سراسر ایران خبر داد.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، 12 مارس، با صدور فرمانی به رییس ستاد کل نیروهای مسلح دستور داد برای مقابله با کرونا در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» ایجاد کند. خامنه‌ای در این فرمان گفت: «این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال حمله‌ بیولوژیکی بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته باشد».

در همین راستا، سپاه پاسداران، برای مقابله با کرونا به برخوردهای امنیتی روی آورده است. سازمان اطلاعات سپاه استان فارس اعلام کرد که 150 نفر را با اتهام «انتشار شایعات مرتبط با ویروس کرونا» شناسایی و با آنها برخورد کرده است.

به گفته سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، «150 نفر از شایعه‌پراکنان و منتشرکنندگان اخبار کذب مرتبط با شیوع بیماری کرونا در فضای مجازی، شناسایی شده و با آنها برخورد ارشادی و قضایی» شده است.

سپاه استان فارس به مدیران گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی هشدار داده که «در صورت دامن زدن به شایعات و انتشار اخبار کذب و بی‌اساس در فضای مجازی» با آنها برخورد قاطع خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید