جرقه امید… کشف اولین دوز آزمایشی واکسن احتمالی کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در خبری خوشحال کننده‌ای برای تمام جهان یک مقام آمریکایی اعلام کرد روز دوشنبه 16 مارس 2020 از اولین دوز آزمایشی به عنوان واکسن احتمالی ویروس جدید کرونا پرده برداری می‌شود.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت، روز دوشنبه اولین شرکت کننده در تجربه بالینی، واکسن آزمایشی کرونا را دریافت خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود: «انستیتوهای ملی بهداشت از این آزمایش که در مؤسسه‌ای تحقیقاتی در ایالت واشینگتن انجام می‌شود، حمایت مالی می‌کنند».

بنا به گفته مسئولان بهداشت عمومی آمریکا تحقیق کامل درباره صحت هر گونه واکسن احتمالی از یک سال تا 18 ماه به طول می‌انجامد.

بنا بر آمار تهیه شده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس و با استناد به منابع رسمی ویروس جدید کرونا از آغاز شیوع آن در دسامبر سال گذشته تا ساعت 9:00 شامگاه روز یکشنبه 15 مارس 2020 به وقت گرینویچ باعث مرگ دستکم 5796 نفر در جهان شده است.

طبق این گزارش از زمان آغاز شیوع این بیماری 154620 نفر در 139 کشور و منطقه جهان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند اما آمار ارائه شده درباره تعداد افراد مبتلای تشخیص داده شده منعکس کننده واقعیت نیست و معیارهای تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کوفید- 19 بستگی به کشورهای مختلف، متفاوت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید