بهداشت جهانى: تنها در یک روز 11 هزار نفر به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با گسترش روز افزون ویروس کرونا به ویژه در اروپا، مردم در سراسر جهان به امید یافتن راه حلی جهت پایان دادن به این کابوس مخوف به انتظار نشسته‌اند.

در جدیدترین آمارها، سازمان بهداشت جهانی شامگاه یکشنبه اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 11 هزار مورد جدید به این ویروس در سراسر جهان ثبت شده است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی 343 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام كرد: 10982 مورد جدید كروناویروس در 24 ساعت گذشته در سراسر جهان ثبت شده است به همین دلیل تعداد كل آلوده شدگان در سراسر جهان به 517153 نفر و تعداد جانباختگان به 5375 نفر رسیده است.

سنگینی سایه کرونای همه‌گیر بر قاره اروپا

در اروپا ، ویروس همچنان در حال گسترش است و تعداد بیشتری از موارد ابتلای به این ویروس به ویژه در ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا ثبت می شود.

به گزارش خبرنگار العربیه / الحدث در فرانسه، پاریس در نظر دارد که دو استان مهم این کشور را به دلیل کورونا به طور کامل از هم جدا سازند.

خبرنگار العربیه افزود:«تاکنون 127 نفر در فرانسه جان خود را بر اثر ابتلای به کرونا از دست دادند».

پیش از این، الیویه فرند، وزیر بهداشت فرانسه، اعلام کرد، از ماه ژانویه شمار تلفات ناشی از بیماری همه گیر کرونا در این کشور به 120 فوتی و 5400 مبتلا افزایش یافته است.

در اسپانیا دیروز دو هزار مورد ابتلای به کرونا ثبت و حدود صد فوتی در 24 ساعت نیز گزارش شده است.

در حالی که ایتالیا طی 24 ساعت گذشته 368 فوتی جدید را گزارش کرده است. با اضافه شدن این تعداد آمار فوتی‌ها در این کشور به 1809 نفر رسید به طوری که این کشور در اروپا بیشترین آسیب را دیده است.

اولین واکسن یا پادزهر آزمایشی

از سوی دیگر ، یک مقام آمریکایی از آغاز آزمایش اولین پادزهر یا واکسن تجربی برای ویروس کرونا خبر داد. این مقام آمریکایی گفت، روز دوشنبه اولین آزمایش این واکسن که احتمالا برای معالجه ویروس کرونا بکار گرفته شود، اجرا خواهد شد.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت، روز دوشنبه اولین شرکت کننده در تجربه بالینی، واکسن آزمایشی کرونا را دریافت خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود: «انستیتوهای ملی بهداشت از این آزمایش که در مؤسسه‌ای تحقیقاتی در ایالت واشینگتن انجام می‌شود، حمایت مالی می‌کنند».

بنا به گفته مسئولان بهداشت عمومی آمریکا تحقیق کامل درباره صحت هر گونه واکسن احتمالی از یک سال تا 18 ماه به طول می‌انجامد.

بنا بر آمار تهیه شده از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس و با استناد به منابع رسمی ویروس جدید کرونا از آغاز شیوع آن در دسامبر سال گذشته تا ساعت 9:00 شامگاه روز یکشنبه 15 مارس 2020 به وقت گرینویچ باعث مرگ دستکم 5796 نفر در جهان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید