امام جمعه اهل سنت زاهدان: طلاب چینی جامعه‌المصطفی عامل شیوع کرونا در ایران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز جمعه 13 مارس 2020 با انتشار ویدیوی در کانال تلگرامی خود تحت عنوان «ورود و شیوع ویروس کرونا در ایران را آسیب‌شناسی کنیم» گفت: «ویروس کرونا از وسیله رفت و آمد طلاب چینی که در جامعه‌المصطفی تحصیل می‌کند، به قم منتقل شده است.» این ویدیو با واکنش شدید جامعه‌المصطفی مواجه شد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین افزود: «مسئولین اطلاع دارند که بالاترین بودجه طی ده‌ها سال گذشته به جامعه‌المصطفی صرف شده و هزاران نفر از طلاب که اطلاعی از دین و مذهب خود ندارند در آن مورد شستشوی مغزی قرار می‌گیرند.»

این روحانی اهل سنت ادامه داد: «فعالیت جامعه‌المصطفی برخلاف وحدت است. مجمع تقریب بین مذاهب چه کارهایی را انجام می‌دهد و در جهت وحدت کار می‌کند اما جامعه المصطفی نه. جامعه المصطفی هزاران طالب اهل سنت دارد و استاد اهلسنت ندارد. بعضی اوقات طلاب آنها فرار کردند و به ما مراجعه کردند که ما می‌خواهیم به وطنمان برگردید ولی گذرنامه‌های ما را نمی‌دهند و گاهی گفته‌اند که هزینه ندارند که به وطن برگردند. آن اول یک چیزی گفتند و بعد یک چیز دیگر. وحدت میان مسلمین از استراتژیک جمهوری اسلامی بوده اما کار جامعه المصطفی بر خلاف این استراتژیک و سیاست جمهوری اسلامی است.»

مولوی عبدالحمید تاکید کرد: «باید آسیب شناسی کنیم که کرونا از چند کشور عبور کرده و در ایران به این شدت در حال شیوع است. باید خودرا تغییر بدهیم تا بعد کرونا چیزی دیگری بر سر ما نیاید.»

او همچنین تصریح کرد: «ایران سال‌های اخیر با آفت‌ها روبرو بوده از قحطی گرفته تا زلزله تا سیل و تحریم و اخیرا کرونا. باید توبه کرده و به سوی الله بازگشت. و توصیه من این است که در این کشور حرمت صحابگان و یاران و اهل بیت رسول‌الله حفظ شود.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: «مزارها ساخته شد تا بیماران را شفا بدهد و به بی اولادان اولاد بدهد، اما در مقابل کرونا چیزی نکردند و نمی‌کنند چراکه این آفت‌ها از جانب خدا می‌آید و تنها وی این بلاهارا دور می کند. شفا، اولاد و ضرر و نفع همه در دست پروردگار است. غیر از الله تعالی دیگر فریادرس نیست و امروز تنها الله تعالی را فریاد بزنیم و دعا کنیم و برای دفع آفت ویروس کرونا باید به شفادهنده حقیقی برگردیم. ویروس کرونا ثابت کرد که شفادهنده‌ فقط خداست.»

مولوی عبدالحمید در پایان گفت: «مسئولین، دولتمردان و علما سیاست‌های خود را باید بررسی کنند.»

گفتنی است روابط عمومی جامعه‌المصطفی نیز با صدور بیانیه‌ای به اظهارات امام جمعه اهلسنت زاهدان واکنش نشان داد.

مطابق لایحه بودجه سال 1399، مجموع بودجه نهادهای موازی و مراکز مذهبی و تبلیغاتی در سال آینده خورشیدی به بیش از 5 هزار و 105 میلیارد تومان می‌رسد.

«جامعه المصطفی العالمیه» نیز که مسئولیت تربیت طلاب خارجی و تبلیغ مذهب شیعه در خارج از ایران را بر عهده دارد، با رشد 53 درصدی بودجه مواجه خواهد شد و بودجه‌ای بالغ بر 308 میلیارد تومان خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید