ائتلاف عربی وجود هر گونه اختلاف با شورای انتقالی جنوبی در عدن را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه 15 مارس 2020 ضمن تاکید تحقق اغلب اهداف توافق ریاض درباره یمن وجود هر گونه اختلاف میان ائتلاف و شورای انتقالی جنوبی در عدن را تکذیب کرد.

سرهنگ المالکی در گفتگو با العربیه گفت:« این توافق در بازگشت زندگی طبیعی به استان عدن در جنوب یمن نقش داشت».

سخنگوی ائتلاف عربی افزود:« در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها فعالیت‌های عمرانی در عدن را رونق بخشیده و فرودگاه و بندر این استان را بازسازی کنیم.

این مقام نظامی ائتلاف عربی با تاکید بر اینکه توافق ریاض اکنون وارد مرحله دوم اجرایی شده است، افزود که نیروهای ائتلاف تلاش می‌کنند تا تمامی چالش‌ها را از پیش روی روند اجرایی شدن این توافق بردارند.

سخنگوی ائتلاف عربی در ادامه با نفی وجود هر گونه اختلاف میان نیروهای ائتلاف و شورای انتقالی جنوبی در عدن، تاکید کرد که رسانه‌های مغرض در تلاش‌اند تا اخبار جعلی و دور از واقعیت درباره اوضاع کنونی عدن منتشر کنند.

شایان ذکر است وزارت خارجه سعودی هفته گذشته بار دیگر بر تعهد و پایبندی این کشور بر حفظ امنیت و استقرار یمن و تلاش برای اجرایی شدن کامل توافق ریاض درباره یمن و تحقق اهداف‌این توافق که در راس آن تامین زندگی شرافتمندانه در سایه برقراری امنیت و ثبات برای مردم یمن و مبارزه با تمام اشکال تروریسم است، تاکید کرد.

توافقنامه «ریاض» که 5 نوامبر 2019 میان دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوب یمن به میزبانی و میانجگیری سعودی در پایتخت این کشور امضا شده گامی مهم و اساسی برای پایان دادن به اختلاف در جنوب یمن به شمار می‌رود.

همچنین توافق ریاض که با حمایت سعودی و میان طرف‌های همپیمان علیه شبه‌نظامیان حوثی به امضا رسیده هدف آغاز مرحله جدیدی از همکاری‌ها، مشارکت و همگرایی تلاش‌ها برای پایان دادن به کودتا و ازسرگیری عملیات توسعه و سازندگی به ویژه در استان‌های آزاد شده جنوب یمن را دنبال می‌کند.

در مراسم امضای توافقنامه ریاض علاوه بر شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن و عید روس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن و همچنین شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی نیز حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید