آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 21 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 16 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 21 نفر رسیده است.

به گزارش طلوع نیوز، وزارت بهداشت افغانستان گفته است که دو مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت هرات، دو مورد در ولایت لوگر و یک مورد در ولایت بادغیس ثبت شده است.

طبق این گزارش با ثبت این پنج مورد مثبت جدید، شمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 21 نفر می‎رسد (هرات 12 مورد مثبت، سمنگان 3 مورد مثبت، لوگر دو مورد مثبت، کاپیسا، بلخ، دایکندی و بادغیس هر کدام یک مورد مثبت).

در همین حال، سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان، روز یکشنبه 15 مارس طی سخنانی در مجلس نمایندگان این کشور، گفت: تا کنون 10 شهروند افغان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختند و روزانه تا 15 هزار مهاجر افغان از ایران بازگشت می‌کنند که این آمار نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

از سوی دیگر، حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مراسم‌ جشن نوروز، دهقان و مسابقات ورزشی در این کشور را لغو کرد. دولت همچنین تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری افغانستان را برای بیش از یک ماه تعطیل اعلام کرد.

قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید