پزشک کاخ سفید منفی بودن تست ویروس کرونای ترامپ را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پزشک کاخ سفید پس از روزها جنجال و جدال در باره اطلاعات مربوط به سلامتی رئیس جمهوری آمریكا، بامداد روز یکشنبه 15 مارس اعلام کرد، نتایج آزمایشات دونالد ترامپ نشان می‌دهد که وی به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

معاینه پزشکی ترامپ پس از تماس مستقیم او با تعدادی از اعضای یک هیئت نمایندگی برزیلی که به ویروس کرونا آلوده بودند، صورت گرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا که طی روزهای اخیر با چندین فرد مبتلا به کرونا از نزدیک دیدار داشته و حتی در کنار تعدادی از آنها شام خورده است، روز شنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید اذعان کرد که به‌تازگی آزمایش کرونا داده است.

دکتر «شان کانلی» پزشک مخصوص کاخ سفید، شامگاه شنبه گفت: «امروز عصر تأیید کردم که آزمایش ترامپ مربوط به ویروس کرونا منفی است».

او افزود: «یک هفته پس از صرف شام در مارالاگو (در فلوریدا) با هیئت برزیل ، رئیس جمهوری آمریکا هیچ علامتی از ابتلای به این ویروس از خود نشان نمی‌دهد».

به گزارش تلویزیون العربیه، دونالد ترامپ که در کنار اعضای کارگروه ویژه مبارزه با ویروس کرونا در آمریکا با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «همان‌طور که دیروز گفتم که آزمایش کرونا خواهم داد، به‌تازگی این آزمایش را داده‌ام.»

او افزود: «نمی‌دانم نتیجه این آزمایش چه وقت مشخص خواهد شد؛ یک روز یا دو روز دیگر. در هر صورت باید این آزمایش را می‌دادم.»

روز پنج‌شنبه رسانه‌ها از مثبت اعلام شدن تست کرونای «فابیو واین‌گارتن» مسئول ارتباطات و رسانه نهاد ریاست جمهوری برزیل که به‌همراه «جیر بولسونارو» رئیس‌جمهور این کشور در اقامتگاه شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با وی دیدار کرده بود، خبر دادند.

در پی تشدید بحران کرونا در آمریکا طی روزهای اخیر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ظهر جمعه به‌وقت محلی در راستای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور حالت اضطراری ملی اعلام کرد.

در ایالات متحده تاکنون 50 نفر جان خود را بر اثر ابتلای به کرونا از دست دادند. دونالد ترامپ در سخنرانی روز جمعه اظهار امیدواری کرد که مرگ و میر بر اثر این ویروس در آمریکا بیشتر نشود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین چین را مسئول گسترش این ویروس دانست.

ترامپ با اعلام تخصیص حدود 4 میلیارد دلار برای مقابله با ویروس کرونا، گفت آمریکا برنامه‌ای برای تعیین مبلغ 50 میلیارد دلار برای حوادث اضطراری در نظر گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید