وزیر بهداشت فرانسه: در صورت ابتلا به کرونا این دارو را مصرف نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه به شهروندان خود توصیه کرد در صورت ابتلا به کرونا ویروس که هفته قبل سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان بیماری همه‌گیر معرفی کرد، از داروهای ضد التهاب (ایبوپروفن، کورتیزون و ...) استفاده نکنند.

وزیر بهداشت فرانسه عصر شنبه 14 مارس 2020 در توییتی در حساب کاربری خود هشدار داد که مصرف ضد التهاب‌ها می‌تواند وضعیت فرد آلوده ‌به «کوید 19» را بدتر کند.

او افزود همچنین توصیه می‌شود اگر از تب و درجه حرارت بالا رنج می‌برید، از داروهای هم‌خانواده «پاراستامول» استفاده کنید.

بسته‌شدن فروشگاه‌ها

قابل توجه است که ادوارد فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه، روز شنبه اعلام کرد که مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند که از نیمه شب اکثر مغازه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی را به عنوان بخشی از اقداماتی که برای مهار شیوع ویروس انجام می‌دهند، ببندند. او در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: «این ممنوعیت شامل فروشگاه‌های عرضه محصولات غذایی، داروخانه‌ها و پمپ‌های بنزین نمی‌شود.»

91 فوتی و 4500 مبتلا

کنفرانس مطبوعاتی نخست‌وزیر فرانسه پس از آن صورت گرفت که مقامات بهداشت‌عمومی اعلام کردند که تعداد جانباختگان براثر کرونا تاکنون به 91 نفر رسیده است، در حالی که 4500 نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

علاوه براین، نخست‌وزیر فرانسه گفت که دولت راهی جز این تصمیم ندارد زیرا بسیاری از مردم هنوز در خیابان هستند و توصیه‌های پزشکی را که مانع از تسریع در گسترش شیوع ویروس کرونا می‌شود، رعایت نمی‌کنند.

در نهایت او گفت که انتخابات محلی که قرار است روز یک‌شنبه برگزار شود در وقت مقرر برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید