واتیکان «عید پاک» را بدون حضور مردم برگزار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات واتیکان روز یک‌شنبه 15 مارس 2020 اعلام کردند در پی انتشار ویروس کرونا در جهان و به ویژه در ایتالیا همه عبادات و نیایش‌های عید پاک امسال در میدان سانت پیترو را بدون حضور مردم برگزار می‌کنند.

دفتر پاپ فرانسیس با انتشار بیانه‌ای، اعلام کرد: «در پی اوضاع بحرانی بهداشتی جهان، همه نیایش‌های ویژه هفته مقدس بدون حضور فیزیکی نمازگزاران برگزار می‌شود.»

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان نیز تا 12 آوریل 2020 همه دیدارهای عمومی را خود لغو کرد و مناجات انجام شده توسط او، از طریق پخش زنده روی وبگاه رسمی واتیکان در دسترس مومنان خواهد بود.

در ایتالیا که به همراه ایران، پس از چین بیشترین خسارات جانی را از ویروس کرونا متحمل شده، تا روز شنبه بیش از 1441 نفر جان باخته و 21 هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

بسته شدن اماکن مذهبی تنها مختص دنیای مسیحیت نیست و مسلمانان نیز بسیاری از اماکن مقدس خود را تعطیل کردند. اداره اوقاف اسلامی در شهر بیت‌المقدس روز یکشنبه 15 مارس 2020 اعلام کرد در پی انتشار ویروس کرونا و در چارچوب اقدامات پیشگیرانه، تصمیم به تعطیلی همه نمازخانه‌های مستقف این مسجد گرفت.

پیشتر نیز در 5 مارس 2020 یک منبع رسمی در ریاست عمومی اداره امور مسجدالحرام و مسجدالنبوی گفت که با توجه به اقدامات پیشگیرانه بهداشتی که از سوی مراجع ذیصلاح توصیه شده و اهمیت حفظ پاکیزگی برای جلوگیری از شیوع بیماری و لزوم نظافت بیشتر در حرمین شریفین، مقرر شد که یک ساعت بعد از نماز عشاء این دو مسجد بسته و یک ساعت قبل از نماز صبح مجدداً بازگشایی شود. همچنین در طول تعلیق موقت ادای مناسک عمره صحن کعبه به همراه منطقه بین صفا و مروه بسته و نمازها فقط در داخل مسجد برپا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size