ترس از کرونا ملکه الیزابت را به ترک کاخ باکینگهام واداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «سان» بریتانیا روز شنبه 14 مارس 2020 اعلام کرد در پی افزایش نگرانی‌ها درباره ابتلا به ویروس کرونا، ملکه الیزابت دوم، ملکه بریتانیا ناچار به ترک کاخ باکینگهام شد.

ملکه 93 ساله بریتانیا با هدف حفظ سلامتی‌اش، روز شنبه از کاخ باکینگهام در وسط لندن به قلعه ویندسور در غرب لندن منتقل شد. قلعه ویندسور در مقایسه با کاخ باکینگهام کارکنان کمتری دارند. براساس آمارهای رسمی ویروس کرونا در تا کنون جان 21 نفر را گرفته است.

روزنامه سان به نقل از یک منبع نزدیک به کاخ ملکه گزارش کرد که حال ملکه الیزابت خوب است، اما تشخیص داده شد که انتقال او به قلعه ویندسور به نفع اوست. بسیاری از کارکنان او از انتشار ویروس کرونا نگران شده‌اند.

این منبع افزود: «کاخ باکینگهام روزانه پذیرای تعداد زیادی از مهمانان است که شامل سیاستمتداران و مقامات عالیرتبه کشورهای مختلف جهان است... در حال حاضر نگرانی‌ خاصی وجود ندارد، اما هیچ کس نمی‌خواهد ریسک کند.»

ملکه الیزابت به عنوان یک اقدام پیشگیرانه همه دیدارهای برنامه‌ریزی شده هفته آینده خود در قصر باکینگهام را لغو کرد. شاهزاده چارلز نیز سفرهای هفته آینده خود به بوسنی، قبرس و اردن را لغو کرد.

روزنامه سان گزارش کرد که اقدامات برنامه‌ریزی شده و پیش‌بینی شده‌ای برای قرنطینه کردن ملکه الیزابت 93 ساله و شاهزاده فلیپ 98 ساله در کاخ ساندرینگهام، یکی از کاخ‌های متعلق به ملکه بریتانیا در صورت گسترده‌تر شدن ویروس آمده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید