اقامه نماز در مسجدالاقصی قبله اول مسلمان هم لغو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره اوقاف اسلامی در شهر بیت‌المقدس روز یک‌شنبه 15 مارس 2020 اعلام کرد در پی انتشار ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه‌ای در زمینه رفت و آمد به مسجدالاقصی، اولین قبله مسلمانان، در دستور کار قرار داده و اقامه نماز در مناطق مسقف این مسجد را تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌کند. پیش از این محدودیت‌های مشابهی درباره کعبه، قبله فعلی مسلمانان نیز اعمال شده بود.

عمر الکسوانی، مدیر مسجدالاقصی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اداره اوقاف اسلامی در چارچوب اقدامات پیشگیرانه، تصمیم به تعطیلی همه نمازخانه‌های مستقف این مسجد گرفت.

الکسوانی در ادامه گفت که همه درب‌های مسجدالاقصی به روی نمازگزاران باز خواهند ماند و نماز در حیاط این مسجد برگزار خواهد شد.

وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین روز شنبه با صدور بیانیه‌ای از همه نمازگزاران خواست براساس توصیه‌های پزشکان وزارت بهداشت، نماز خود را در خانه خوانده و تا اطلاع ثانوی از مراجعه به مساجد و کلیساهای سرزمین‌های فلسطینی خودداری کنند.

تا کنون در کرانه باختری رود اردن 38 مورد ابتلای قطعی به ویروس کرونا ثبت شده که 37 نفر از آنها در بیت‌لحم و یک نفر در طولکرم است. هنوز هیچ موردی از کرونا در قدس شرقی و در نوار غزه ثبت نشده است.

در 5 مارس 2020 یک منبع رسمی در ریاست عمومی اداره امور مسجدالحرام و مسجدالنبوی گفت که با توجه به اقدامات پیشگیرانه بهداشتی که از سوی مراجع ذیصلاح توصیه شده و اهمیت حفظ پاکیزگی برای جلوگیری از شیوع بیماری و لزوم نظافت بیشتر در حرمین شریفین، مقرر شد که یک ساعت بعد از نماز عشاء این دو مسجد بسته و یک ساعت قبل از نماز صبح مجدداً بازگشایی شود. همچنین در طول تعلیق موقت ادای مناسک عمره صحن کعبه به همراه منطقه بین صفا و مروه بسته و نمازها فقط در داخل مسجد برپا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید