ابتلای همسر نخست وزیر اسپانیا به ویروس کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دولت اسپانیا روز یکشنبه 15 مارس با اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی و ایجاد محدودیت‌های آمد و رفت در مراکز تجمع جر در امور اضطراری به دلیل افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور، وارد مرحله «قرنطینه» کلی شد.

ریاست جمهوری اسپانیا شامگاه شنبه اعلام کرد همسر «پدرو سانچز»، نخست وزیر این کشور به کرونا آلوده است.

دولت اسپانیا در بیانیه ای گفت: «وضعیت سلامتی خانم «بگونیا گامیز»، همسر سانچز نخست وزیر این کشور خوب هستند و هر به رعایت مقررات و تدابیر پیشگیرانه که از سوی مقامات بهداشتی این کشور اعلام شده ادامه می‌دهند».

پیشتر پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، از «قرنطینه» کردن كامل این كشور خبر داده بود.

او گفت شهروندان و مقیمان این کشور مجاز به ترک خانه‌های خود نیستند مگر اینکه به محل كار یا برای خرید سایر وسایل مورد نیاز خود از جمله خرید مواد غذایی خارج شوند.

این اقدامات از سوی دولت اسپانیا در چارچوب وضعیت فوق العاده‌ای پانزده روزه‌ای که در این کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام شد، انجام می گیرد.


اسپانیا تا عصر روز جمعه 13 مارس اعلام کرد بیش از 1500 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور مشاهده و ثبت کرده است. این کشور سیاحتی دومین کشوری است که پس از ایتالیا تحت تأثیر تاثیر این بیماری همه گیر در اروپا قرار گرفته است. ایتالیا پیش از اسپانیا اقدامات مشابهی را انجام داده است.


در اسپانیا 183 تاکنون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و تعداد 5 هزار و 700 نفر نیز به این بیماری گرفتار شدند.
نخست وزیر اسپانیا در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ممنوعیت حرکت رفت و آمد در خیابان ها از امروز یعنی روز یکشنبه 15 مارس اجباری شده است».
شانچز گفت: «شهروندان می‌توانند از خانه‌های خود برای کار یا خرید نان یا برای معالجه یا داروخانه بروند اما نه برای مثلا خوردن شام در نزدیک دوستان و غیره».
نخست وزیر اسپانیا همچنین افزود: «فروشگاه های غیر ضروری در سرتاسر کشور بسته خواهد شد، با توجه به اینکه این اقدام در حال حاضر در چندین منطقه از جمله شهر مادرید که بیشترین آسیب از این بیماری همه‌گیر را دید، به اجرا در آمده است. در شهر مادرید حدود سه هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند.

سانچز در پایان تأکید کرد: «ما برای غلبه بر ویروس کرونا بسیار مصمم هستیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size