ترامپ برای مقابله با کرونا در آمریکا وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 13 مارس 2020 برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

براساس پیش‌بینی ارائه شده به مجلس سنای آمریکا همینک 70 تا 150 میلیون نفر در این کشور در خطر ابتلا به کرونا هستند.

رشیده طلیب، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه در جلسه استماعی که برای اعضای نیروهای ویژه برگزار و هدف از آن مقابله با ویروس کرونا در آمریکا بود، گفت: «پزشک کنگره به اعضای مجلس سنا گفت که پیش‌بینی می‎کند بین 70 تا 150 میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شوند.»

وبگاه اکسیوز به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد که دکتر براین موناهان روز سه‌شنبه این موضوع را به اطلاع دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا در مجلس سنا رسانده و از آنها خواسته خود را برای شرایط بدتر آماده کنند.

براساس پیش‌بینی‌های بدبینانه احتمال می‌رود 46 درصد جمعیت 327 میلیون نفری آمریکا به کرونا مبتلا شوند. پیش از آن آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته بود که احتمال می‌دهد 70 درصد مردم آلمان به کرونا مبتلا شوند.

آخرین آماری که آنتونی فوکی، مدیر موسسه ملی بیماری‌های واگیردار آمریکا روز چهارشنبه به اطلاع کنگره آمریکا رساند، نرخ مرگ و میر بر اثر کرونا حدود 1 درصد است. تطبیق این آمار بر جمعیت آمریکا نشان می‌دهد که احتمالا بین 700 هزار تا 1.5 میلیون آمریکایی جان خود را بر اثر کرونا از دست دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید