کشته شدن 26 تن از شبه نظامیان وابسته به ایران در البوکمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 12 مارس اعلام کرد، در پی حمله موشکی به پایگاه تاجی در شمال بغداد که شامگاه چهارشنبه صورت گرفت،

بامداد روز پنجشنبه سه جنگنده پایگاه حزب الله عراق و نیروهای حشد الشعبی در البوکمال را مورد حملات موشکی قرار داده و بیش از 26 تن از شبه ‌نظامیان تابع ایران در این حمله کشته شدند.

طبق این گزارش شامگاه چهارشنبه چند مقر تابع نیروهای «حشد الشعبی» عراق وابسته به ایران در منطقه الحسیان در حومه آلبوکمال در مرز سوریه و عراق به وسیله 15 موشک مورد هجوم قرار گرفت که در این این حمله 26 تن از نیروهای «حشد الشعبی» از جمله چند فرمانده در این حمله کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت: «3 جنگنده پایگاه «امام علی» تابع نیروهای حشد الشعبی واقع در منطقه الحسیان از حومه البو کمال را هدف قرار داد.

طبق این گزارش این پایگاه در دست شبه نظامیان وابسته به ایران است و توسط آنها و سپاه قدس اداره می شود.

دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع خود و شاهدان عینی می‌گوید حداقل ده انفجار مهیب پس از حملات موشکی پایگاه‌ها و اطراف آنعا را به لرزه درآورد.

منابع آگاه سیاسی این حمله موشکی را به احتمال زیاد پاسخی به حمله روز گذشته نیروهای وابسته به ایران به پایگاه نظامی التاجی تلقی کردند.

همزمان با انتشار خبر کشته شدن یک سرباز آمریکایی و یک بریتانیایی در حمله موشکی به پایگاه التاجی در شمال بغداد، مواضع «حشد الشعبی» در داخل خاک سوریه هدف حملات هوایی قرار گرفت.

یک منبع امنیتی عراق در این باره گزارش داد که چهارشنبه شب مواضع «حشد شعبی» در داخل خاک سوریه و در نزدیکی مرزهای عراق هدف حملات هوایی قرار گرفت.

در همین حال، تلویزیون دولتی سوریه چهارشنبه شب گزارش داد که هواپیماهای ناشناس چند نقطه را در مرزهای عراق و سوریه و در جنوب شرق البوکمال در حومه «دیرالزور» هدف قرار دادند.

هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی ناشی از وقوع این حملات هوایی از سوی نیروهای حشد الشعبی بیان نشده است اما دیدبان حقوق بشر سوریه که اخبار موثق اوضاع سوریه را به خبرگزاری‌ها ارائه می‌دهد، در بیانیه اعلام کرد، 18 نفر از حشد الشعبی در این حمله کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size