ظریف به وزاری امورخارجه جهان: برای مقابله با کرونا به تحریم‌ها علیه ایران پایان دهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای که به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و وزرای امور خارجه همه کشورهای جهان نوشت، از آنها خواست برای مقابله با کرونا، به تحریم‌ها علیه ایران پایان دهند.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز پنج‌شنبه 12 مارس 2020 در صفحه توئیترش از ارسال این نامه به دبیرکل سازمان ملل و رونوشت آن به «روسای سازمان های بین المللی و وزرای امور خارجه همه کشورها» خبر داد.

موسوی در توئیترش نوشت: «دکتر ظریف امروز در نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین‌المللی و وزرای امور خارجه همه کشورها ارسال شد بر ضرورت رفع تمامی تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران برای مقابله با #كرونا تاکید کرد.»

رئیس‌ بانک مرکزی ایران نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که نامه‌ای به صندوق بین‌المللی پول نوشته و درخواست کرده که این صندوق برای کمک به کنترل ویروس کرونا، به ایران 5 میلیارد دلار وام بدهد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در 24 ساعت منتهی به 12 مارس 2020 در این کشور 1075مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا ثبت شد تا تعداد کرونازدگان ایران به 10 هزار و 75 نفر برسد. مجموع فوتی‌های کرونا در ایران نیز با احتساب 75 مورد مرگ جدید، به عدد 429 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید