سازمان بهداشت جهانی: شیوع ویروس کرونا در جهان همه‌گیر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیدروس ادهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه 11مارس 2020 از همه‌گیر شدن شیوع ویروس جدید کرونا در جهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت، تعداد موارد ابتلا به ویروس COVID-19 در خارج از چین، طی دو هفته اخیر به 13 برابر افزایش یافته است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی خبری در ژنو اظهار داشت: «اکنون میتوان گفت که ویروس کوید - 19 وارد مرحله همه‌گیری جهانی شده است.. در گذشته هیچگونه همه‌گیری جهانی به خاطر انتشار ویروس کرونا را مشاهده نکرده بودیم».

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی همچنین درباره عدم اتخاذ تدابیر لازم از سوی برخی کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

این در حالی است که تعداد مبتلایان به بیماری ویروس جدید کرونا تا چهارشنبه در چین که کانون انتشار این بیماری است به 80788 مورد رسیده است.

در ایتالیا دومین کشور بعد از چین از لحاظ شیوع ویروس کرونا تعداد موارد ابتلا به بیش از 12000 نفر افزایش یافته و تعداد قربانیان در نتیجه ابتلا به این بیماری به 827 تن رسیده است.

مقامات ایتالیا چهارشنبه و در اقدامی بی‌سابقه برای مهار شیوع کرونا تمامی اماکن تجاری این کشور به استثنای داروخانه‌ها و اغذیه‌ فروشی‌ها، را تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کردند.

مقامات ایتالیا گفتند، کارخانجات بزرگ این کشور با رعایت استانداردهای بهداشتی و تدابیر پیشگیرانه می‌توانند به فعالیت‌هایشان ادامه دهند.

از سوی دیگر و بنا به آمار سازمان بهداشت جهانی تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 118332 نفر افزایش یافته و تعداد فوتی‌ها به 4292 رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید