بحرین: رفتار ایران در ارتباط با موضوع کرونا؛ در حکم تجاوزی بیولوژیک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بحرین روز پنج‌شنبه 12 مارس 2020، با تاکید بر این موضع که ایران با مهر ورود و خروج نزدن در گذرنامه‌های بحرینی‌هایی که به این کشور سفر داشتند، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند، خاطرنشان کرد: رفتار ایران، نوعی تجاوز بیولوژیکی ممنوع در سطح بین‌المللی است.

وزیر کشور بحرین در نشست مشترک میان قوای مقننه و مجریه به منظور بحث و گفت‌وگو درباره آخرین تحولات مربوط به ویروس «کووید 19»، اظهار داشت: ایران زمانی که گذرنامه‌ها را برای ورود و خروج شهروندان بحرینی، مهر نمی‌زند، قوانین و نورم‌های بین‌المللی را نقض می‌کند و این کار، برغم عدم مخالفت پادشاهی بحرین با سفر شهروندان خود به ایران، صورت می‌گیرد.

تجاوز بیولوژیک

در صفحه توئیتری وزارت کشور نیز به نقل از وزیر مربوطه آمده است که ایران با این اقدام خود، اجازه داده است، این ویروس خطرناک به خارج از کشور منتقل شود.

او خاطرنشان کرد: آنچه اتفاق افتاد، نوعی «تجاوز بیولوژیکی ممنوع در سطح بین‌المللی» است، زیرا تهران، امنیت و سلامت بحرین و سایر کشورها را به خطر انداخته است.

وی با تأکید بر اینکه این وضعیت، قابل«سیاسی سازی» یا «فرقه گرایی» نیست، موفقیت بحرین در رویاروئی با شیوع بیماری از طریق همیاری و همبستگی عمومی را خاطرنشان ساخت.

قابل توجه است که وزارت بهداشت بحرین، دیروز چهارشنبه 11 مارس، اعلام کرد که نتایج اولیه آزمایشگاهی برای اولین دسته از شهروندان وارد شده از ایران، 77 مورد جدید ابتلاء را نشان داده است.

وزارت بهداشت بحرین افزود: شمار مسافران بازگشته از ایران به پادشاهی بحرین در اولین دسته، درچهارچوب طرح تخلیه شهروندان بحرینی از ایران، به 165 شهروند رسیده است که به محض ورود، مورد معاینات آزمایشگاهی قرار می‌گیرند.

همچنین این وزارت‌خانه، ضمن تأیید سلامت 88 نفر که به مرکز قرنطینه پیشگیرانه منتقل شده بودند، توضیح داد که تعداد موارد ابتلاء در کشور، به 189 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size