آغاز سربازگیری شبکه القاعده از جنگجویان طالبان در کنر افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت کنر در شرق افغانستان پنج شنبه 12 مارس اعلام کردند، شبکه القاعده روند سربازگیری از جنگجویان طالبان را در این ولایت آغاز کرده است.

به گزارش شبکه طلوع نیوز، عبدالستار میرزکوال، والی کنر می‌گوید: «بر بنیاد معلومات ما، اکنون استخبارات پاکستان و همین‌طور شبکه القاعده تلاش می‌کنند که آن جنگ‌جویان طالبان را که رهبری گروه‌هایی را به عهده دارند، جذب کنند با این پیام‌ها که رهبران شما [طالبان] به راه درستی در حرکت نیستند».

عبدالستار میرزکوال اضافه کرد، این تلاش‌ها پس از امضای توافق صلح میان امریکا و طالبان آغاز شده‌است و القاعده می‌‌خواهد آن افراد طالبان را جذب خودش کند که از این توافق ناراضی اند.

در همین حال، ولایت خان مشوانی، رییس شورای ولایتی کنر می‌گوید: «این واضح است طالبانی که در اینجا زندگی می‌کنند و در اینجا فعالیت می‌کنند در میان فامیل‌ها استند؛ اگر اینجا امنیت نیاید و این مناطق زیر تسلط گروه دیگر بیاید، معلوم‌دار است که آن‌ها به گروه‌های دیگر بیعت خواهند کرد».

هم چنان ملک‌شاه زمین، عضو شورای ولایتی کنر گفته است: «این امکان وجود دارد که القاعده دوباره سر بردارد و با گروه‌هایی که پیش از این ارتباط داشتند این ارتباط را ازسرگیرند».

قابل ذکر است، این خبر در شرایطی نشر شده که امریکا با طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 توافقنامه صلح امضا کرد که براساس این توافقنامه، گروه طالبان باید روابط‌اش را با گروه‌های «تروریستی» به ویژه شبکه القاعده قطع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید