کشته شدن 9 شبه نظامی حوثی از جمله یک فرمانده میدانی در شمال غرب صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دستکم 9 تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله یکی از فرماندهان میدانی این گروه روز سه شنبه 10 مارس 2020 هنگامی که تلاش ناکامی را برای نفوذ به درون شهرستان باقم در شمال غرب استان صنعا در شمال یمن انجام میدادند، کشته شدند.

سرتیپ محمد الباهلی فرمانده لشکر پنجم مرزبانی یمن تاکید کرد که دست‌‌کم 9 تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله یکی از فرماندهان میدانی آنها به نام ابو الحسین الرزامی هنگامی که تلاش می‌کردند به مواضع نیروهای ارتش ملی یمن نفوذ کنند، کشته و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

سرتیپ الباهلی در بیانیه‌ای که از سوی مرکز اطلاع رسانی ارتش یمن انتشار یافت تاکید که تلاش این گروه از شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ به مواضع ارتش یمن ناکام گذاشته شد و بقیه آنها نیز پا به فرار گذاشتند.

این مقام نظامی یمنی افزود که یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی یمن مواضع شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه باقم گلوله باران کرده و علاوه بر انهدام تجهیزات جنگی تلفات جانی زیادی را بر آنها وارد کردند.

ارتش یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی عملیات نظامی گستردهای را در بیش از 8 محور جنگی در شهرستان های استان صعده که خاستگاه شبه نظامیان حوثی است ادامه می‌دهد.افزون بر این جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز سه شنبه در سلسله حملاتی هوایی تجمع های شبه نظامیان حوثی و مواضع متفرقه و ابزارآلات جنگی آنها را در شهرستان های حرض، مستبأ در شمال استان حجه در شمال غرب یمن را هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی ارتش ملی یمن یادآور شد که این حملات هوایی ائتلاف منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از عناصر شبه نظامی حوثی و انهدام مواضع و ادوات و خودروهای زرهی شان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size