نائب رئیس مجلس ایران : مدیریت کشور به دست یک دولت مخفی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مسعود پزشکیان، نایب، رئیس مجلس ایران، در مصاحبه‌ای با روزنامه «سازندگى» گفته است، مدیریت این کشور به دست به دست یک دولت مخفی است.

پزشکیان در این مصاحبه با اشاره به مشکلات در ایران همه جناح‌های حکومت اعم از اصولگرا و اصلاح طلب را در فساد و ناکارآمدی ممتهم کرده و گفته است همه جناح‌های حاکم مقصرند و بازی «کی بود من نبودم» پاسخگوی مردم نخواهد بود.

او در این مصاحبه گفته است که پاسخگویی به مشکلات مردم وظیفه کسانی است که در «سایه» حرکت می‌کنند و حضوری ثابت در تصمیم‌گیری‌ها دارند.

پزشکیان همچنین گفته است : «اگر به جای حسن روحانی بودم، در اولین فرصت به مجلس می‌آمدم و همه چیز را به صورت شفاف بیان می‌کردم. تا همه بدانند کاری که خاتمی باید می‌کرد و نکرد الان دیگر چیزی برای واهمه وجود ندارد .همه چیز را مردم می‌دانند و هر روز شاهد فسادهای اقتصادی فرهنگی و اخلاقی هستند . دیگر چیزی به نام ارزش در فرهنگ ایران باقی نمانده است».

نائب رئیس مجلس گفت:«روحانی باید همه چیز را افشا کند و به مردم بگوید قدرت در حکومت در دست یک دولت پنهان است که مدیر واقعی کشور می‌باشد و قدرت را به دست دارد».

او افزود:«هر دولتی روی کار آمد عده‌ای شعار دادند بی‌عرضه است. بعد از سوی دیگر در 40 سالگی انقلاب از دستاوردهای انقلاب می‌گوییم. خب اگر دستاوردی داریم همین بی‌عرضه‌ها به دست آورده‌اند و اگر همه آنها بی‌عرضه‌اند که از کدام دستاورد سخن می‌گویید. یعنی این تناقض را باید حل کنیم».

او اظهار داشت: «همه جناح‌ها به صورت موقتی آمده و رفته‌اند اما ثبات کاری دست کسانی بوده که در سایه حرکت می‌کنند.این سازمان در سایه همیشه حضور داشته و ثابت بوده است. در نتیجه اگر مشکلی در کشور وجود دارد آنهایی که ثبات دارند باید جواب بدهند و نه آنهایی که یک روز آمده و و یک روز هم می‌روند».

زمانی که من وزیر بهداشت بودم 25 کانون در بهداشت و درمان تصمیم می‌گرفتند. من وزیر بودم اما اختیاراتم در دست 25 واحد و سازمان و ارگان دیگر بود. بعد هم در نهایت من باید پاسخگو می‌بودم. در بقیه وزارتخانه‌ها هم همین وضع است. شما فکر می‌کنید فرهنگ را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنترل می‌کند؟ سازمان‌های مختلف در این زمینه نقش‌آفرینی می‌کنند اما وقتی می‌خواهند فحش بدهند تنها به وزارت ارشاد فحش می‌دهند».

پزشکیان گفت: «قدرت در دست کسانی است که نه مجلس نه رییس جمهور و نه سایر مقامات دولتی حق نظر دارند. به خاطر دارم که در زمان شاه می‌گفتند یک ساعت رادیو را در هفته در اختیار ما بگذارید ما همه را مسلمان می‌کنیم. اما حالا رادیو، تمام کانال‌ها و دانشگا‌ها در دست ماست. پس چرا وضع جامعه این‌گونه است»؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید