بایدن، دست همکاری را به سوی ساندرز دراز کرد: بیا با هم ترامپ را شکست دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، نامزد احتمالی ریاست جمهوری از حزب دموکرات، روز چهارشنبه 11 مارس، پس از پیروزی درسه ایالت در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برغم انتقادات پیشین خود از برنی ساندرز، رقیب سرسختش دست خود را به سوی او دراز کرد و گفت: «ما می‌توانیم با هم همکاری کنیم تا ترامپ را در انتخابات آتی، شکست دهیم.»

بایدن در سخنرانی پس از پیروزی خود، با تاكيد بر اینکه او و ساندرز، دارای « هدف مشترکی» هستند، گفت: «من می خواهم از برنی ساندرز و هوادارانش بخاطر شور و شوق و انرژی بی پایان آنها تشکر کنم. ما با هم دونالد ترامپ را شکست خواهیم داد و این ملت را متحد خواهیم کرد.»

بایدن در ادامه سخنان خود در برابر هواداران شادمان از پیروزی وی در فیلادلفیا و در کنار همسرش جیل گفت: «امشب ما یک قدم به بازگرداندن احترام، عزت و افتخار به كاخ سفید، نزدیکتر شدیم. این هدف نهایی ما است.»

پیروزی آسان

نکته قابل توجه این که پیش از این، پیش بینی های انتخاباتی، حاکی از پیروزی سهل الوصول معاون رئیس جمهور پیشین بر ساندرز در میشیگان بود، که در این دوره به مثابه «جایزه بزرگ » برای کسب نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آتی، قلمداد می شود.

ساندرز چهار سال پیش، هیلاری کلینتون را در این ایالت شمالی، شکست داد، اما نتایج اولیه حاکی از آن است که بایدن میانه رو، ساندرز، سناتور چپ گرا را با بیش از 10 امتیاز، پشت سر گذاشته است.

قابل توجه است که این سومین پیروزی احتمالی برای بایدن است که امشب در ایالت های می سی سی پی و میسوری، رقم خواهد خورد و بزرگترین پیروزی در این روز در انتخابات درون حزبی است که شامل شش ایالت می شود.

هنوز کار تمام نشده است

بایدن قبل از انتخابات سه شنبه 10 مارس، 670 نماینده را جمع آوری کرده بود در حالیکه ساندرز، 574 نماینده حامی خود را بدست آورد.

این در حالی است که آنها هنوز بیش از نیمی از 57 انتخابات اولیه را پیش رو دارند و نامزد پیروز باید برای تضمین نامزدی حزب، 1،991 نماینده را به نفع خود جمع کند.

از طرف دیگر ، کارکنان کمپین ساندرز با تاکید بر ادامه نبرد انتخاباتی، اعلام کردند که هیچکدام از نامزدها هنوز برای رسیدن به این هدف، به میانه راه هم نرسیده‌اند.

نینا ترنر، رهبر ستاد انتخاباتی ساندرز گفت: «بیش از نیمی از ایالت های كشور، هنوز رأی نداده اند و لذا کار، هنوز تمام نشده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید