ایران مدعی تولید داروی کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران روز سه‌شنبه 10 مارس 2020 مدعی شد که کشورش داروهای کرونا را تولید کرده و پاسخ تست‌های بالینی این داروها تا دو هفته دیگر مشخص می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم مصطفی قانعی به عنوان یکی از اعضای کمیته علمی کووید 19 هم فعالیت می‌کند با اشاره به این‌که داروهای مرتبط با بیماری کرونا در ایران تولید شده، گفت: «تست‌های بالینی این داروها را آغاز کردیم و تا دو هفته دیگر پاسخ این تست‌ها آماده می‌شود و تا یک ماه دیگر نتایج کامل آن را اعلام می‌کنیم.»

او درباره این داروها توضیح داد که « این داروها گیاهی هستند و قرار است برای برای درمان بیماری کرونا مورد استفاده قرار بگیرند. البته هنوز به تایید نهایی نرسیده‌اند. قرار بر این است که این داروها پس از تایید سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تست بالینی شود و نتایج را ارائه کنیم.»

پیش از این کانال تلگرامی «اسرائیل به فارسی» روز پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 نوشت: «خبر خوب: وزارت علوم اسرائیل از یک‌ پیشرفت چشمگیر و دلگرم‌کننده در راه توسعه واکسن کرونا خبر داد. دانشمندان اسرائیلی با دستیابی به یک موفقیت ویژه در تحقیقات خود در مورد ویروس کرونا در پرنده‌ها، برآورد کرده‌اند ظرف چند هفته قادر به تولید واکسن کرونا خواهند بود‌.»

براساس آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ایران تا روز چهارشنبه 11 مارس 2020 تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران به 9 هزار و تعداد کشته‌ها به 354 نفر رسید و تنها در 24 ساعت منتهی به اعلام این آمار 63 نفر جان خود را در ایران بر اثر این ویروس از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size