کمک 10 میلیون دلاری پادشاهی سعودی به سازمان بهداشت جهانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی روز دوشنبه 9 مارس 2020 در حمایت از تلاش‌های جهانی برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا طی فرمانی کمک مالی به ارزش 10میلیون دلار آمریکا به سازمان بهداشت جهانی اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی کمک 10 میلیون دلاری سعودی به سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به درخواست فوری این سازمان از تمامی کشورهای جهان برای هم‌افزایی تلاش‌ها به منظور اتخاذ تدابیر جهانی برای مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا «کوید- 19» اختصاص داده شد.

عبدالله بن عبدالعزیز الربیعه مشاور دربار سعودی و ناظر کل بر مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان در این باره به خبرگزاری سعودی گفت که فرمان پادشاه سعودی در کمک به سازمان بهداشت جهانی، برای مقابله با ویروس کرونا، منعکس کننده نقش اصیل و سخاوتمندانه سعودی و اصرار آن در کمک به مسائل انسانی و همکاری کامل با سازمان ملل متحد، آژانس‌ها، سازمان‌ها و جامعه بین‌المللی برای خدمت رسانی به انسانیت است.

از سویی تدروس ادهانوم گیبریسوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) دوشنبه از ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و شاهزاه محمد بن سلمان ولیعهد و مردم سعودی بابت کمک مالی 10 میلیون دلاری این کشور به سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با ویروس کرونا تشکر کرد.

مدیر سازمان بهداشت جهانی در حساب کاربریاش بر «توئیتر» نوشت:« از خادم حرمین شریفین و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و ملت سعودی بابت کمک مالی به ارزش 10 میلیون دلار آمریکا به سازمان بهداشت جهانی برای اتخاذ تدابیر فوری برای ممانعت از انتشار ویروس COVID2019 و حمایت از کشورهای با سیستم های بهداشتی ضعیف، خیلی متشکرم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید