آمار قربانیان ناشی از مصرف الکل در اهواز به 36 تن رسید

رسانه‌های محلی: کمبود دستگاه‌های دیالیز دلیل مرگ این افراد بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز روز سه‌شنبه 10 مارس 2020 گفت که تعداد جان‌باختگان ناشی از مسمومیت الکلی در اهواز به 36 نفر رسید.

به گزارش «خبرگزاری ایرنا»، دکتر علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز اظهار داشت: «مسمومیت الکلی در بین تعدادی شهروندان اهوازی به دلیل مصرف الکل تقلبی رخ داده است و تاکنون 270 نفر به بیمارستان‌های این شهرستان مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته‌ اند.»

به گفته احسان پور بیشترین پذیرش در بیمارستان «امام خمینی» انجام گرفته که بنا به ضرورت بیمارستان‌های «گلستان» و «آیت‌الله کرمی» نیز پذیرای مسموم شدگان است.

از سوی دیگر برخی از نزدیکان این متوفیان به رسانه‌های محلی اعلام کردند که کمبود دستگاه‌های دیالیز در این بیمارستان‌ها دلیل فوت این افراد بوده است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی، «بیش از 150 نفر از مراجعه کنندگان پس از درمان از بیمارستانهای اهواز مرخص شده اند.»

علی بیرانوند معاون دادستان اهواز نیز در این خصوص گفت: تاکنون هفت نفر در این زمینه شناسایی و بازداشت شده‌اند.

گفتنی است با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش نگرانی‌ها از گسترش این بیماری، با این ذهنیت که نوشیدن الکل باعث حفظ آن‌ها از کرونا می‌شود؛ برخی افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به نوشیدن الکل روی آورده‌اند. اما مصرف الکل تقلبی باعث جان‌باختن تعدادی از افراد در شهرهای مختلف ایران شده است.

محمد آقایاری، معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج روز دوشنبه 9 مارس 2020 با اعلام جان باختن 7 نفر در این استان در اثر این عارضه، به خبرگزاری ایسنا گفت که این افراد با «فریب محتواهای فضای مجازی» و به گمان «مقابله با کرونا یا درمان» آن، اقدام به مصرف الکل متانول کرده بودند که پس از مسمومیت جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، دادگستری البرز نیز با هشدار نسبت به عواقب جانی و صدمه مصرف الکل متانول به سلامت و بینایی از انجام تحقیقات به منظور برخورد قضایی درباره افراد دخیل در این موضوع خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم