نماینده تهران: شیوع کرونا با تاخیر اعلام شد؛ ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلامرضا حیدری، نماینده تهران در مجلس شورا روز دوشنبه 9 مارس 2020 گفت که ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم؛ واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تاخیر اعلام شد که این موضوع هم بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند.

به گزارش «اعتماد آنلاین»، او در ادامه با اشاره به نامه دادستان کل ایران به وزیر بهداشت که در آن آمده است: «اخلال در نظام سلامت مردم در حد افساد فی‌الارض است»؛ گفت: «کسی که در قم مانع ایجاد محدودیت‌ها شد و نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود، حکمش چه می‌شود؟»

این نماینده در مجلس شورا افزود: «گروهی فکر می‌کردند در هیچ حالی نباید تخفیفی قائل شد. انگار که کفر می‌شود، کفری که حکمش اعدام است. اما سلامت مردم مهم است و با خیالات نمی‌توان سلامت مردم را به بازی گرفت. در هر حال علما قبول کردند که برخی از نماز جماعت‌ها و نماز جمعه تعطیل شود اما برخی نه.»

حیدری تاکید کرد: «شیوع کرونا از قم شروع شد و باید از قوه قضاییه مطالبه شود که حکم کسی که مقاومت کرد و نگذاشت پیشگیری‌ها و محدودیت‌ها برای اماکن عمومی زودتر شروع شود چیست؟ نمی‌خواهند حداقل از کسانی‌ که ابتدا مانع ایجاد محدودیت‌ها شدند سوال و جواب کنند؟ آن هم در شرایطی که تنها راه جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد محدودیت برای حضور در اماکن عمومی است.»

نماینده تهران در مجلس شورا در پایان گفت: «ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم. واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تاخیر اعلام شد که این موضوع هم بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند.»

گفتنی است بنابر افشاگری حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و محمدحسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت ایران در استان گیلان تنها در دو استان خراسان رضوی و گیلان بیش از 289 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند اما کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت مدعی شده که تا به امروز 237 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان ‌باختنه‌اند و 7161 نفر نیز به این بیماری در شهرهای مختلف ایران مبتلا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید