ابتلای جهانگیری و قالیباف به کرونا تکذیب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر روابط عمومی دفتر معاون اول رئیس‌جمهور خبر مبتلا شدن جهانگیری به کرونا و قرنطینه شدن او در منزل تحت نظر یک تیم پزشکی را تکذیب کرد.

رسانه ایران وایر، ابتلای اسحاق جهانگیری به ویروس کرونا طی روزهای اخیر را اعلام کرد و از قرنطینه شدن او و خانواده‌اش زیر نظر یک تیم پزشکی خبر داد.

اما امروز دوشنبه 9 مارس 2020، سلیمانی، مدیر روابط عمومی دفتر معاون اول رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با «آنا»، این خبر را تکذیب کرد.

او از حضور جهانگیری در دفتر کارش خبر داد و برنامه او را تماس تلفنی با استانداران سراسر ایران و گفت‌وگو با آن‌ها درباره کرونا، عنوان کرد.

ابتلای قالیباف به کرونا کذب است

همچنین ابتلا و بستری شدن محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران که در انتخابات مجلس یازدهم ایران توانست به عنوان نماینده در حوزه انتخابیه تهران به این مجلس راه یابد، نیز تکذیب شد.

مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران، در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: «روز شنبه تلفنی با آقای قالیباف تماس گرفتم و وی در دفترکارش حاضر بود و هیچ مشکلی ندارد».

او تایید کرد که قالیباف پس از تماس تلفنی که با دفتر او گرفته، در آنجا حاضر بوده است و در صحت کامل به سر می‌برد. هیچ آثاری هم از بیماری در وی مشخص نبوده است.

قالیباف نیز پیش از این، در پاسخ به احوالپرسی یکی از مخاطبان صفحه‌ی خود در اینستاگرام، ابتلای خود به ویروس کرونا را تکذیب کرد.

او در این باره نوشت: «الحمدلله در این روزها علائم بیماری نداشته‌ام و آزمایشی هم نداده‌ام؛ چه از نوع «تجویزی» و چه از نوع «احتیاطی» که برای برخی مسئولان باب شده است. از احوالپرسی‌های همه عزیزان ممنونم. ان‌شاءالله همه مردم عزیزمان و کادر جهادگر درمانی در صحت و سلامت باشند».

این در حالی است که برخی رسانه‌ها، پیش از این به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که تست اول قالیباف مثبت شده و نشانگر عفونت ویروسی است و برای تایید ابتلای قطعی او به کرونا، نیاز به تست‌های دوم و سوم است.

از سوی دیگر، روزنامه صبح‌نو، نزدیک به قالیباف، همزمان با آن، با تایید حضور قالیباف در بیمارستان، نوشت: «علت حضور چندروز قبل منتخب تهران در بیمارستان، عیادت و اطلاع از وضع بیماران بوده است.»

این رسانه، با تکذیب ابتلای قالیباف به کرونا، این خبر را مربوط به «کانال‌های ضدانقلاب» دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید