یمن...ائتلاف عربی عملیات «ویژه‌» علیه مواضع حوثی‌ها در الحدیده را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز یکشنبه 8 مارس 2020 ازآغاز یک سلسله عملیات ویژه در منطقه الصلیف در استان الحدیده، علیه اهداف نظامی شبه نظامیان حوثی خبر داد.

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، روز یکشنبه گفت، بامداد امروز جنگنده‌های ائتلاف عربی با هماهنگی فرماندهی نیروهای مشترک یک عملیات ویژه در منطقه الصلیف واقع دراستان الحدیده را علیه اهداف نظامی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی انجام داده‌اند.

المالکی گفت این عملیات ویژه به هدف از بین بردن مواضع شبه نظامیان حوثی که همواره امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می کنند.

المالکی گفت:«جنگنده‌های ائتلاف عربی 6 مرکز جمع‌آوری مین، مین گذاری در دریا و شماری از قایق‌های نظامی که برای نصب مین های دریایی و قاچاق اسلحه توسط حوثی‌ها بکار گرفته شده بودند را هدف قرار داده و آن اهداف را کاملا منهدم کردند.

سخنگوی ائتلاف عربی‌ توضیح داد که شبه نظامیان حوثی با استفاده از این سایت‌ها و انجام عملیات تروریستی، خطوط کشتیرانی دریایی و تجارت جهانی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ را تهدید می کردند.

المالکی افزود:«این عملیات در چارچوب اقدامات پیشگیرانه برای حمایت از غیرنظامیان، سایت‌های سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی وابسته به نهادهای بین‌‎المللی که تنها 2 کیلومتر از سایت های مورد هدف قرار گرفته فاصله دارد، انجام گرفت».

حوثی‌ها از الحدیده برای اقدامات تروریستی استفاده می‌کنند

سرهنگ المالکی افزود: «شبه نظامیان تروریستی حوثی از بندر الحدیده پرتاب موشک‌های بالستیک، هواپیماهای بدون سرنشین، قایق‌های کنترل از راه دور مین گذاری شده و همچنین نصب مین‌های غیر قانونی شناور دریایی که اقدامی آشکار در نقض قوانین بین المللی بشردوستانه و نقض مفاد توافق نامه آتش بس استکهلم مربوط به الحدیده است، استفاده می کنند».

المالکی در پایان گفت فرماندهی مشترک نیروهای ائتلاف همه اقدامات لازم را برای مقابله با عملکرد تروریستی و خصمانه حوثی‌ها بکار خواهد گرفت.

او همچنین بر هدف قرار دادن مواضع و اهداف نظامی نامشروع حوثی‌ها که امنیت منطقه‌ای و بین المللی را تهدید می‌کند را تاکید کرد.

المالکی در عین حال تاکید کرد که ائتلاف عربی در راستای اجرای بخش‌نامه‌های سازمان ملل و احترام به قوانین بین المللی بشردوستانه و دیگر قوانین عرفی آن عمل کرده و از کلیه تلاش‌های سیاسی برای اجرای توافق نامه استکهلم و پایان دادن به کودتای حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید