رخنه کرونا در ارتش آمریکا؛ اعلام اولین مورد ابتلاء در واشنگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»و «الحدث» روز یکشنبه 8 مارس، به نقل از شهردار واشنگتن دی سی گزارش داد که اولین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در این شهر، ظاهر شده است.

در همین حال وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز شنبه 7 مارس، اعلام کرد، آزمایش‌های پزشکی، ابتلای یکی از تفنگداران دریاییاین کشور به ویروس کرونا بعد از بازگشت از سفر خارج از ایالات متحده را تأیید کرد. این سومین مورد تایید شده در میان نظامیان آمریکایی به شمار می‌رود.

دو سرباز آمریکایی دیگر که به ویروس کرونا مبتلا شدند در ایتالیا و کره جنوبی هستند.

سخنگوی پنتاگون گفت: «این سرباز اخیراً از خارج بازگشته و در یک مأموریت رسمی به سر می برد. این وضعیت اسپر وزیر دفاع و كاخ سفید، ابلاغ شده است.»

مسئولان ذیربط در ایالت فلوریدا، شبنه 7 مارس، دو مورد مرگ ناشی از کرونا را اعلام کردند.

خبر مرگ یک مورد مبتلا در فلوریدا با خبر ابتلای دو امدادگر پزشکی در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس به کرونا، همزمان گردید که بدین ترتیب، آمار موارد مبتلا در آمریکا به بیش از 300 مورد و 17 مورد مرگ رسیده که شامل دو مورد مرگ در فلوریدا نیز می گردد.

کانال «سی ان بی سی» به نقل از وزارت بهداشت فلوریدا گزارش داد كه ابتلای 7 نفر در این ایالت به ویروس کرونا تأیید شده است . این وزارت همچنین از مرگ دو مورد خبر داد. افراد فوت شده در سن هفتاد سالگی بودند كه به خارج از كشور سفر کرده بودند .

طبق این گزارش یکی از آنها از استان «سانتا روزا» است كه دارای مشکلات اساسی سلامتی بود، در حالی كه نفر دوم، فردی سالمند از منطقه «فورت مایرز» بود.

شایان ذکر است، براساس آمار جمع آوری شده تا شنبه 7 مارس از سوی «فرانس پرس» به نقل از منابع رسمی تا ساعت 17:00 بوقت گرینویچ، شمار موارد کرونائی در سراسر جهان، 104.901 مورد منتشر در 95 کشور و منطقه به ثبت رسیده و 3556 نفر نیز در اثر ابتلای به این ویروس، به کام مرگ رفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید