ایران...مرگ هفت نفر در اهواز بر اثر مسمومیت الکلی

رسانه‌های محلی: کمبود دستگاه‌های دیالیزی دلیل جان باختن این هفت نفر بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معاون دادستان اهواز، از مرگ هفت نفر و مسمومیت 48 نفر دیگر در اثر مصرف الکل غیرخوراکی، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا خبر داد. برخی از نزدیکان افراد فوت شده به رسانه‌های محلی اعلام کردند که کمبود دستگاه‌های دیالیزی دلیل جان باختن این هفت نفر بوده است.

علی بیرانوند، یک‌شنبه 8 مارس 2020، به خبرگزاری ایرنا گفت که 48 شهروند اهوازی، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا الکل غیرخوراکی خوردند که هفت نفر از آنها جان خود و تعدادی نیز بینایی خود را از دست دادند.

Advertisement

معاون دادستان اهواز احتمال داد به تعداد فوتی‌ها اضافه شود به دلیل اینکه «مسمومیت ناشی از مصرف الکل صنعتی» در این افراد، گسترده است.

از سوی دیگر برخی از نزدیکان این متوفیان به رسانه‌های محلی اعلام کردند که کمبود دستگاه‌های دیالیز در بیمارستان‌های امام، علامه کرمی و گلستان دلیل فوت این افراد بوده است.

این در حالی است که تا امروز، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان 69 نفر اعلام شده که 16 نفر از آنها جان سپردند.

همچنین تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران نیز به 6566 نفر و فوت ناشی از آن به 194 نفر رسیده است.

گفتنی است، دو روز پیش، بیمارستان لقمان حکیم تهران از مراجعه بیش از 10 نفر در اثر عارضه مسمومیت با الکل خوراکی، خبر داد که در پی آن بیمارستان لقمان پیامی را صادر و اعلام کرد که الکل خوراکی منجر به پیشگیری از کرونا نمی‌شود.

یکی از اساتید سم‌شناسی بیمارستان لقمان در این باره گفت: «متاسفانه مسمومیت با متانول در چند روز اخیر پیک‌زده است».

او به خبرگزاری شفقنا گفت: «حداقل 10 تا 11 مورد در حال حاضر در بخش‌ها و ای سی یو داریم. با بیماران صحبت کردم اظهار می‌کنند برای جلوگیری از عفونت کرونا الکل مصرف می‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم