نماینده‌ مجلس ایران: آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در رشت وحشتناک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده مردم رشت در مجلس ایران، آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در رشت را «وحشتناک» دانست و نسبت به گسترش این بیماری ابراز نگرانی کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌ابادی، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، شنبه 7 مارس 2020، آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های کرونا در رشت را «وحشتناک» توصیف کرد و با انتقاد از فقدان «امکانات بهداشتی و بیمارستانی» در این شهر، گفت: «هیچ‌گونه تختخوابی برای بستری مبتلایان جدید به کرونا در شهر رشت و اطراف آن وجود ندارد و شرایط این منطقه قرمز اعلام شده است».

او با یادآوری قرنطینه نشدن قم در ابتدای شیوع کرونا، این کار را «ظلم بزرگی به کشور» عنوان کرد.

جعفرزاده ایمن‌ابادی، خواستار اعزام «کادر درمانی» به رشت شد چون به گفته او بسیاری از پزشکان و پرستاران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و به دلیل خستگی بیش از حد توانایی کار ندارند.

بر اساس اعلام رسانه‌های ایران، تاکنون هشت نفر از کادر درمانی بیمارستان‌ها، شامل پزشک و پرستار در دو استان گیلان و مازندران در حین خدمت به بیماران کرونایی، پس از ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست دادند. نرجس خانعلی‌زاده؛ پرستار بیمارستان لاهیجان، سیامک دیوشلی پزشک بیمارستان بهشتی بندر انزلی، علی شیخ مرادی پرستار بیمارستان قائم رشت، حمید لطفی جراح استخوان و مفاصل در صومعه‌سرا، و مصطفی صمدی پزشک بابلی، از جمله آنها هستند.

روز گذشته نیز عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از جان باختن 6 کارمند بانک در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

او درباره شهرهای محل خدمت این کارمندان و اسامی آنها، اطلاعاتی منتشر نکرد.

گفتنی است، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون 4747 نفر در این کشور به این ویروس کرونا مبتلا شدند و 124 نفر هم جان خود را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم