.
.
.

نتایخ یک تحقیق جدید: 90 درصد مردم جهان توانایی زنان را کمتر از مردان می‌دانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که 90 درصد مردم جهان، توانایی زنان را کمتر از مردان می‌دانند و مردان در سیاست و تجارت بهتر از زنان هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، جمعه 6 مارس 2020، برنامه توسعه ملل متحد همزمان با روز جهانی زن در هشتم مارس، تحقیقی از مردم 75 کشور جهان در مورد «نگرش آنان به زنان» انجام داده است.

از پرسش‌شوندگان که شامل زنان و مردان بود، هر 9 نفر از بین 10 نفر درباره زنان، «قضاوت نادرست» داشتند.

این تحقیق نشان داده که 90 درصد مردم دنیا، زنان را دارای توانایی‌های کمتر نسبت به مردان می‌دانند و مردان را در سیاست و تجارت بهتر از زنان به شمار می‌آورند.

آنها همچنین رفتن به دانشگاه برای مردان را مهمتر از زنان دانسته‌اند و اعتقاد داشتند که مردان در یک فرصت کاری برابر، باید جلوتر از رقیبان زن خود باشند.

بیشترین درصد تعصب جنسی در پاکستان، با 99.81 درصد و پس از آن قطر و نیجریه هر دو با 99.73 درصد قرار دارند.

فرانسه، انگلیس و ایالات متحده هر کدام با درصدهای مشابه؛ 56 درصد، 6/54 درصد و 31/57 درصد در رده متوسط این تحقیق قرار گرفتند.

برنامه‌های توسعه سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که به سرنخ‌های جدیدی درباره موانع نامرئی در راه دستیابی زنان به برابری رسیده است.

چیم اشتاین، سرپرست UNDP گفت: «کارهایی که باعث پایان تبعیض در سلامت یا آموزش و پرورش می‌شود، اکنون باید تحقق یابد تا به برابری واقعی بین زن و مرد برسیم».

این آژانس همچنین از دولتها و نهادها خواست تا باورها و شیوه‌های تبعیض‌آمیز را از طریق آموزش تغییر دهند.

به جز نابرابری علیه زنان در آموزش، بهداشت و اقتصاد، یکی از یافته‌های تاسف‌آور این تحقیق، اعتقاد به «حق مرد برای ضرب و شتم همسرش» است که 28 درصد از پرسش‌شوندگان به آن باور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم