سعودی: پذیرش موقت ورود مسافران امارات، كويت و بحرين را از طریق هوا محدود می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقامات سعودی روز شنبه 6 مارس 2020 اعلام کردند، ورود به خاک این کشور برای مسافرانی که از کشورهای امارات، کویت و بحرین می‌آیند را محدود می‌کنند.

سعودی همچنین دستور داد تا تردد از گذرگاه‌های مرزی زمینی با کشورهای امارات، کویت و بحرین تنها به عبور کامیون‌ها محدود شود.

یک منبع مسئول در وزارت کشور سعودی اظهار داشت که در راستای اقدام‌های پیشگیرانه و توصیه‌های ارائه شده از سوی متخصصان وزارت بهداشت سعودی و در چارچوب توسعه مستمر تلاش‌ها برای ممانعت از انتقال ویروس جدید کرونا( Covid 19)، محاصره و از بین بردن آن و همچنین با اصرار بر محافظت از بهداشت شهروندان و مقیمان و تضمین سلامتی آنها، ورود مسافران از کشورهای امارات، کویت و بحرین به خاک پادشاهی عربی سعودی مؤقتا تنها به مسافرت‌های هوایی محدود شده و از طریق فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض، فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده و فرودگاه ملک فهد در الدمام انجام خواهد شد.

همچنین تردد از گذرگاه‌های مرزی با این کشورها تنها به عبور کامیون‌های تجاری محدود می‌شود. تا در این راستا وزارت بهداشت سعودی بتواند اقدامات پیشگیرانه لازم در فرودگاه‌های مورد اشاره را به انجام رسانده و همچنین این اقدامات پیشگیرانه درباره رانندگان کامیون‌ها و همراهان‌شان در گذرگاه‌های زمینی فورا به مورد اجرا درآید.

این منبع مسئول سعودی همچنین افزود: «این محدودیت‌های اعلام شده در رابطه با شهروندان سعودی و افراد مقیم این پادشاهی که از مبدأهای این 3 کشور به سعودی سفر میکنند از رأس ساعت 11:55 دقیقه نیمه شب شنبه به مورد اجرا در میآید.

«گواهی آزمایشگاهی»

این منبع سعودی اعلام کرد تمامی کسانی که مایلند با گرفتن ویزای جدید یا داشتن ویزای معتبر به پادشاهی عربی سعودی سفر کنند، از هر کشوری که موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در آن شناسایی و تشخیص داده شده است باید بنا بر فهرست مورد تایید طرف‌های بهداشتی ذیربط سعودی گواهی آزمایشگاهی PCR تهیه کنند که عاری بودن آنها از ابتلای به ویروس کرونا را ثابت کند.

این تصمیمات جدید نیز درباره همه کسانی که تا 14 روز پیش از ورود به خاک سعودی در کشورهای آلوده به ویروس کرونا اقامت داشته‌اند نیز به مورد اجرا در میآيد.

ویروس کرونا

در همین راستاهمچنین از کارکنان بخشهای مسافرتهای هوایی خواسته شد تا درباره صحت گواهیهای آزمایشگاهی و تاریخ و اعتبار آنها که باید طی مدت 24 ساعت قبل از زمان سوار شدن بر هواپیما و پرواز تهیه شده باشند، مطمئن شوند.

منبع مسئول سعودی همچنین اعلام کرد که سفارتهای سعودی در کشورهای مورد اشاره به تعیین آزمایشگاههایی که از سوی مرکز ملی پیشگیری و مبارزه با بیماریها مورد اعتماد هستند، اقدام می‌کنند.

علاوه بر آن منبع مسئول در وزارت کشور سعودی و بنا بر صلاحدید وزارت بهداشت موارد حالت‌های انسانی و اجتماعی را از محدودیت‌ها و تدابیر اعمال شده فوق‌الذکر مستثنی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید